Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Miasto Region 23.10.2017 14:26

Skrócą się kolejki? Szpitalny Oddział Ratunkowy do przebudowy

Fot. Życie Piły

Szpitalny Oddział Ratunkowy w pilskim szpitalu zostanie rozbudowany. - Dzięki temu znacząco skróci się czas przyjęcia pacjentów oraz poprawi się komfort i jakość leczenia - zapewniają władze szpitala i powiatu pilskiego.

Szpital zdobył unijną dotację na ten cel. To około sześciu milionów złotych. - Przez Szpitalny Oddział Ratunkowy trafia do nas większość pacjentów, jest to ponad 30 tysięcy osób rocznie. Dzisiaj, możliwości przyspieszenia obsługi pacjentów, m.in. ze względów lokalowych, zwyczajnie nie ma. Dlatego przebudowa tego oddziału jest jedną z potrzebniejszych w inwestycji w naszym szpitalu. W przyszłym roku o tej porze będziemy mogli mówić o nowym SOR-ze. Oczywiście będzie to dla nas potężnym, logistycznym wyzwaniem, również ze względu na to, że będzie nowy dojazd i nowa rampa, która zastąpi tę 30-letnią. Opracowujemy dwa warianty organizacji pracy na czas przebudowy - mówi dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile, Rafał Szuca.

 

- Wspólnymi siłami kadry szpitala i pracowników Starostwa Powiatowego pozyskaliśmy blisko sześć milionów złotych na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, jego wyposażenie, modernizację podjazdu i drogi do lądowiska. Jest to bardzo dobra informacja przede wszystkim dla pacjentów. Działania te, związane także z otwartym przez nas w bieżącym roku punktem przyjęć planowych, spowodują znaczną poprawę komfortu i jakości obsługi i leczenia pacjentów - dodaje starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

Według szacunków całkowity koszt przebudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wyniesie około siedmiu milionów złotych. Ostateczną kwotę poznamy jednak po rozstrzygnięciu przetargu, który niebawem ma zostać ogłoszony. SOR po remoncie powinien zostać oddany do użytku najpóźniej pod koniec przyszłego roku.

 

Opublikowany przez Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile na 21 października 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności