Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Miasto Region 25.10.2017 21:35

„Pilanie Kresowianom”. Trwa zbiórka darów

Fot. FB/ Pilanie Kresowianom

Trwa zbiórka darów dla Polaków na Kresach. Potrzebna jest żywność i artykuły gospodarstwa domowego. Zbiórka prowadzona jest w Pile, Trzciance, Wałczu, Złotowie i Kaczorach.

Zbiórkę prowadzą pilscy kibice Lecha Poznań i grupa "Pilscy Patrioci" - Po raz kolejny już organizujemy w naszym mieście zbiórkę chemii gospodarczej oraz żywności dla polskich rodzin mieszkających na Kresach. Po ostatnich sukcesach tej szlachetnej akcji kontynuujemy zbiórkę pod hasłem "Pilanie Kresowianom". Chcemy obdarować naszych rodaków na Święta Bożego Narodzenia, tak by przy wigilijnym stole niczego im nie zabrakło. Jak co roku najcenniejszym akcentem zbiórki jest kartka świąteczna. Kilka prostych słów od nas ma dla nich większą moc niż te wszystkie produkty, więc apelujemy o przynoszenie również świątecznych kartek z życzeniami - mówi jeden z organizatorów akcji, Damian Jagła.

 

Potrzebne są przede wszystkim takie artykuły jak: proszki do prania, mydło w kostkach, płyny do naczyń, płyny do płukania, płyny do podłóg, szampony, worki na odpady oraz artykuły spożywcze z długim terminem ważności, głównie: cukier, mąka, ryż, makarony, itp.

 

- Akcja trwa do końca października. Głównym punktem zbiórki jest Kolejowy Sklep Sportowy przy ul. Staromiejskiej - dawniej Buczka - w Pile - dodaje Damian Jagła.

 

Pełną listę punktów, w których prowadzona jest zbiórka i szczegółowe informacje o akcji znajdziecie na profilu "Pilanie Kresowianom" na Facebooku.

 

AKTUALNE MIEJSCA ZBIÓRKI Piła: 1. Kolejowy Sklep Sportowy 2. Ultras Polonia Piła 3. Sporty Walki Piła 4. Zespół Szkół...

Opublikowany przez Pilanie Kresowianom na 17 października 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności