Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Region 31.10.2017 19:30

Będzie bezpieczniej na „dziesiątce” w Śmiłowie

Fot. Życie Piły

Na tę inwestycję kierowcy i mieszkańcy Śmiłowa czekali od lat. W przyszłym roku ma zostać przebudowane skrzyżowanie drogi krajowej numer 10 z drogą powiatową 1177P prowadzącą z Kaczor do Zelgniewa.

Inwestycja ma usprawnić ruch na "dziesiątce" i wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. - Kilka dni temu wiceminister infrastruktury i budownictwa zatwierdził program tej inwestycji - informuje poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Porzucek.

 

Prace przy przebudowie skrzyżowania obejmą m.in. poszerzenie jezdni, budowę lewoskrętów i wysepek kanalizujących ruch, budowę i przebudowę chodników oraz poboczy i ustawienie barier ochronnych. Przetarg na realizację inwestycji ogłosi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wcześniej Starostwo Powiatowe w Pile przygotuje projekt i dokumentację techniczną przebudowy. - Zabiegaliśmy o realizację tej inwestycji przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. W ciągu ostatnich dziesięciu lat w tym miejscu doszło do około czterdziestu zdarzeń - wypadków i kolizji, w których zginęła jedna osoba a kilkanaście zostało rannych - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

Według szacunków przebudowa skrzyżowania w Śmiłowie ma kosztować około miliona złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana w 2018 roku.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności