Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Galerie Miasto 02.11.2017 19:35

Nowe wnętrza Regionalnego Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

Zakończył się remont korytarzy, sali kameralnej i toalet w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Obiekt został też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wnętrza Regionalnego Centrum Kultury w Pile zmieniły się nie do poznania. Właśnie zakończył się remont korytarzy na parterze i piętrze, szatni, sali kameralnej i toalet. Zmiany widać już od samego wejścia. Odnowiony został też bowiem hall wejściowy i kasa RCK. - Pojawił się bufet, nowoczesne oświetlenie, winda która będzie dowoziła na poziom sali kameralnej czy na balkony. Ponadto zainstalowano system wentylacyjny i klimatyzacyjny oraz wymieniono stolarkę drzwiową - wylicza dyrektor Regionalnego Centrum Kultury, Stanisław Dąbek.

 

Nowy wygląd wnętrz Regionalnego Centrum Kultury nawiązuje do tego sprzed remontu. Odnowione zostały niektóre ramy luster, nowy blask - i to dosłownie - zyskała też posadzka w hallu na parterze. Na korytarzu na piętrze wymieniono za to parkiet na nowy. 

 

Remont wnętrz Regionalnego Centrum Kultury w Pile kosztował 2 240 000 złotych. 85 procent tej kwoty stanowiło unijne dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Prace remontowe przeprowadziła pilska firma THERMBAU.

 

Od czwartku, 2 listopada wnętrza RCK są znów dostępne dla mieszkańców Piły i regionu. Jako pierwsi Regionalne Centrum Kultury w nowej odsłonie zobaczyli widzowie czwartkowego Wieczoru Dobrego Kina. Plan wydarzeń, które w najbliższym czasie odbędą się w RCK znajdziecie na stronie internetowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności