Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Bezpieczeństwo i prawo 08.11.2017 21:12

Fałszywy alarm bombowy. Sprawca zatrzymany

Fot. Życie Piły

Policjanci zatrzymali autora fałszywego alarmu bombowego. 20-latkowi grozi do ośmiu lat więzienia.

W minioną niedzielę, 5 listopada dyżurny Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile odebrał zgłoszenie, z informacją że w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Ludowej w Pile podłożono ładunek wybuchowy. Mężczyzna, który zgłaszał ten fakt po przekazaniu wiadomości rozłączył się. - Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Specjalna grupa rozpoznania minersko - pirotechnicznego z pilskiej komendy sprawdziła teren budynku. W czynnościach udział wziął również przewodnik z psem służbowym wyszkolonym w celu poszukiwań materiałów wybuchowych. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia. W związku z wykonywanymi czynnościami ewakuowano kilkunastu mieszkańców budynku. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń okazało się, że to fałszywy alarm - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska.

 

W tym samym czasie policjanci próbowali ustalić autora fałszywego alarmu. - Już kilka godzin po zdarzeniu pilscy kryminalni wpadli na trop dowcipnisia. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek w godzinach porannych na terenie Piły i trafił prosto do policyjnego aresztu - dodaje Żaneta Kowalska.

 

Zatrzymany mężczyzna, to 20-letni mieszkaniec gminy Wysoka. - Przyznał się do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć przyczyn swojego nieodpowiedzialnego zachowania - dodaje Żaneta Kowalska. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności