Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Miasto Polityka 10.11.2017 14:05

Patriotyczna Brać posła Piechowiaka pomaga dzieciom z Aleppo

Poseł Grzegorz Piechowiak. Fot. Życie Piły

W Pile powstało Stowarzyszenie "Patriotyczna Brać". Jednym z jego pierwszych działań będzie wsparcie salezjańskiej szkoły w Aleppo w Syrii.

Prezesem stowarzyszenia jest Andrzej Zaranek, a jednym z jego twórców poseł Porozumienia Jarosława Gowina, Grzegorz Piechowiak. - Chcemy szerzyć postawy patriotyczne w naszym regionie - mówi Piechowiak.

 

Pierwszym, inaugurującym działalność stowarzyszenia akcentem będzie sobotni bal charytatywny z okazji Święta Niepodległości. W trakcie imprezy prowadzone będą licytacje, z których dochód zostanie przekazany na salezjańską szkołę w Aleppo. - Nawiązaliśmy kontakt z Salezjanami, którzy prowadzą w Syrii całoroczne oratorium. Codziennie około 800 dzieci może tam zapomnieć o tragicznej rzeczywistości i cieszyć się ze spotkania z równieśnikami. Cieszymy się, że przy tej okazji - gdy my świętujemy wolność - możemy podzielić się czymś dobrym z tymi, którzy dziś tej wolności nie mają - mówi Grzegorz Piechowiak. Zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom z Aleppo prowadzona będzie jeszcze do końca roku.

 

W przyszłości Patriotyczna Brać chce wystąpić do prezydenta o uhonorowanie pani Grabowskiej - mieszkającej w Pile kobiety, związanej z działalnością Żołnierzy Wyklętych. Stowarzyszenie planuje też m.in. organizację konferencji o życiu i działalności księdza Bolesława Domańskiego. 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności