Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Miasto 10.11.2017 14:52

Święto Niepodległości w Pile [PROGRAM OBCHODÓW]

Fot. Pixabay

Koncerty, bieg, msza za Ojczyznę i uroczyste sesje - zobacz jak Piła będzie obchodziła w tym roku Święto Niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości w Pile organizują w tym roku dwie instytucje - Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe.

 

Miejskie obchody rozpoczną się już w piątek, 10 listopada koncertem Polskich Pieśni Patriotycznych. O 19.30 w kościele pw. Świętej Rodziny w Pile wystąpi Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki". Wstęp na ten koncert jest bezpłatny.

 

W sobotę, 11 listopada o 12.00 w sali miejskiej w biurowcu Inwest-Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 rozpocznie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta. Później - o 15.00 - na placu Zwycięstwa odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, a o 16.30 odbędą się uroczystości pod Pomnikiem Tysiąclecia Polski, gdzie m.in. rozdawane będą kotyliony przygotowane przez uczniów pilskich szkół oraz rogale marcińskie.

 

Najbliższy weekend będzie w barwach biało-czerwonych 🇵🇱️ Już dziś w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości...

Opublikowany przez Miasto Piła na 10 listopada 2017

 

Na obchody Święta Niepodległości zaprasza też Starostwo Powiatowe w Pile, które przygotowało m.in. kolejną edycję Biegu Niepodległości. - Tegoroczna edycja będzie miała niespotykaną dotąd oprawę. Powiat Pilski, który jest organizatorem biegu, przygotował dla biegaczy kamizelki w kolorach białym i czerwonym. Dzięki temu na ulicach powstanie żywa flaga, która z pewnością przykuje uwagę kibiców. Start biegu o godzinie 12.00 na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Zapisy będą przyjmowane m.in. w dniu zawodów - informuje Starostwo Powiatowe w Pile.

 

XI Bieg Niepodległości rozpocznie się na stadionie przy ul. Okrzei w Pile w sobotę, 11 listopada o godzinie 12.00. Wcześniej - o 11.00 - ruszy II Niepodległościowy Marsz Nordic Walking. Na 13.00 z kolei zaplanowano III Niepodległościowy Bieg Najmłodszych. W związku z Biegiem Niepodległości kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w Pile muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. CZYTAJ WIĘCEJ: W sobotę w Pile Bieg Niepodległości. Utrudnienia w ruchu

 

O 13.30 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Okrzei w Pile rozpocznie się Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Pile, przy okazji której będzie można oglądać wystawę "Wygrać Polskę – 1918". O 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile odbędzie się VI Koncert Muzyki Polskiej „Raduje się serce, raduje się dusza” w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile. Wstęp wolny.

 

Bieg Niepodległości obędzie się w Pile już po raz jedenasty. Jednak tegoroczna edycja będzie miała niespotykaną dotąd...

Opublikowany przez Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile na 10 listopada 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności