Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Miasto 13.11.2017 10:41

„Przychodnia specjalistyczna” po termomodernizacji [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

"Budynek zyskał w końcu nową jakość, a najemcy lepszy komfort pracy i znaczne oszczędności energii" - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

Zakończyła się termomodernizacja nazywanego przez wielu pilan "przychodnią specjalistyczną" budynku przy al. Wojska Polskiego 49B w Pile. Dzięki przeprowadzonym pracom obiekt zyskał nowy, nowoczesny wygląd. - Ten budynek powstał w 1985 roku, a powiat otrzymał go na własność osiemnaście lat później. Czas zrobił swoje i obiekt, żeby na nowo stał się atrakcyjny dla najemców, musiał zostać zrewitalizowany - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

Modernizacja budynku kosztowała prawie dwa miliony złotych. - Pożyczkę na ten cel, dzięki złożonemu przez Powiat Pilski wnioskowi, przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Cała kwota ma zostać rozliczona już do końca listopada. Dzięki temu, że inwestycja ma walor ekologiczny, realne jest umorzenie części pożyczki w wysokości około 500 tysięcy złotych. Teraz zajmiemy się pracami nad estetyką budynku w jego wnętrzu - dodaje Eligiusz Komarowski.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności