Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Miasto Region 13.11.2017 11:25

Do Ujścia jak po Pile. Zmiany w taryfach MZK

Fot. Życie Piły

Władze Piły i Ujścia podpisały porozumienie, na którym skorzystają pasażerowie komunikacji miejskiej podróżujący na trasie między Piłą a Ujściem, Mirosławiem i Ługami Ujskimi.

- Porozumienie międzygminne dotyczy świadczenia usług komunikacji miejskiej na liniach nr 50 i 50 bis, na zasadach integracji obu sąsiadujących jednostek terytorialnych. Niesie ze sobą również integrację społeczności lokalnych, ich wspólnych interesów życiowych i gospodarczych - mówi Anna Kujawa z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile.

 

Na mocy tego porozumienia od 1 stycznia 2018 roku na liniach 50 i 50 bis będą obowiązywały takie same ceny biletów jak w komunikacji na terenie Piły.

 

- Dla mieszkańców oznacza to konsolidację obszarów i ujednolicenie taryfy opłat. Ceny biletów na linii Piła - Ujście i Mirosław Ujski będą znacznie niższe niż obecnie obowiązujące. Będzie to taryfa, która obowiązuje dla mieszkańców Gminy Piła. Przykładowo: mieszkaniec Ujścia, Mirosławia, czy Ługów Ujskich na podstawie biletu sieciowego w cenie 94 złotych będzie mógł korzystać z całej sieci komunikacyjnej obsługiwanej przez MZK Piła na terenie obu gmin - dodaje Anna Kujawa.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności