Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Bezpieczeństwo i prawo Region 13.11.2017 15:58

Nielegalny samochodowy biznes pod Piłą

Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay

Policjanci z pilskiej komendy zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który wyrejestrowane w Anglii samochody nielegalnie sprowadzał do Polski i sprzedawał je "na części".

Ten nielegalny samochodowy biznes prowadzony był w Wyrzysku w powiecie pilskim. - 31-letni mężczyzna bez wymaganego zezwolenia sprowadzał z Anglii wyrejestrowane pojazdy z przeznaczeniem do rozbiórki i dalszej sprzedaży, co jest absolutnie zabronione - mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile. - Podczas przeszukań pomieszczeń gospodarczych śledczy ujawnili 18 pojazdów oraz znaczne ilości różnego rodzaju części i podzespołów pochodzących od innych samochodów. Ujawnione mienie zostało zabezpieczone przez policjantów, a ich właściciel zatrzymany - dodaje Żaneta Kowalska.

 

W działaniach na terenie posesji, gdzie prowadzony był ten nielegalny proceder udział wzięli również pracownicy pilskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Części z wyrejestrowanych aut traktowane są bowiem zgodnie z prawem jako niebezpieczne odpady szkodliwe dla środowiska.

 

Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec gminy Wyrzysk. Przyznał się do winy. Zeznał, że nielegalnym procederem zajmował się od połowy 2016 roku. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności