Sobota, 17.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gertruda, Jan, Patryk
Sport 14.11.2017 20:04

Rafał Okoniewski wraca do Polonii Piła

Fot. Facebook/ RafalOkoniewskiOkon

"Zespół Polonii Piła w sezonie 2018 reprezentował będzie Rafał Okoniewski" - informują władze pilskiego klubu żużlowego. Kto jeszcze w nadchodzącym sezonie będzie ścigał się w pilskich barwach?

- Możemy juz oficjalnie poinformować. Zespół Polonii Piła w sezonie 2018 reprezentował będzie Rafał Okoniewski. Wychowanek Polonii, który licencję zdał w 1996 roku wraca do Piły po 20 latach! Zawodnik w poprzednim roku startował w barwach ekstraligowego GKM Grudziądz, skąd został wypożyczony. W najlepszej żużlowej lidze świata uzyskał średnią 1,452 pkt - poinformowały we wtorek wieczorem władze Polonii Piła.

 

Możemy juz oficjalnie poinformować. Zespół Polonii Piła w sezonie 2018 reprezentował będzie Rafał Okoniewski. Wychowanek...

Opublikowany przez Polonia Piła na 14 listopada 2017

 

A na sezon 2018 do Polonii Piła dołączyli: Tomas H. Jonasson, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Lokomotivu Daugavpils oraz wielokrotny uczestnik cyklu Grand Prix i reprezentant Wielkiej Brytanii - Chris Harris. - Chris Harris w minionym sezonie w lidze polskiej związany był kontraktem ze Stalą Rzeszów. W Polsce wystąpił zaledwie w sześciu spotkaniach. W Wielkiej Brytanii był jednak czołową postacią Premiership, gdzie uzyskał ósmą średnią w lidze - 2,116 pkt. Zespół Polonii w sezonie 2018 reprezentować będą też Thomas Jorgensen i Pontus Aspgren. Thomas to zawodnik polecony przez Hansa Nielsena, w Pile z bardzo dobrej strony miał okazję pokazać się podczas Turnieju Pożegnalnego Piotra Śwista, kiedy zdobył 10 punktów. W minionym sezonie miał podpisany kontrakt w Starcie Gniezno. Pontus Aspgren to Szwed, który z powodzeniem ścigał się w Elitserien i lidze duńskiej. W Elitserien uzyskał średnią 1,569 - informuje Polonia Piła.

 

Ostatnim zawodnikiem, który związał się kontraktem na rok 2018 z Polonią jest wielokrotny uczestnik cyklu Grand Prix i...

Opublikowany przez Polonia Piła na 14 listopada 2017

 

Klub przedłużył też kontrakty z Tomaszem Gapińskim i Adrianem Cyferem. W barwach Polonii ścigać się też będą juniorzy: Piotr Gryszpiński, Patryk Fajfer, Kacper Grzegorczyk, Krystian Iwański i Oskar Rowecki.

 

Z Polonią Piła rozstali się za to Norbert Kościuch, Michał Szczepaniak i Vadim Tarasenko.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności