Sobota, 24.03.2018 Imieniny obchodzą:  Gabriel, Marek, Szymon
Galerie Miasto 14.11.2017 21:59

Szalik dla Staszica prawie gotowy [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

Pełną parą idą prace przy szyciu szalika, którym otulona zostanie postać Stanisława Staszica na placu Konstytucji 3 Maja w Pile.

Szalik będzie "prezentem" dla Stanisława Staszica od mieszkańców Piły. Na taki pomysł uczczenia 262. urodzin tego najbardziej znanego pilanina wpadł Jan Balcerzak, który zorganizował urodzinowe spotkanie przy Ławeczce Staszica. CZYTAJ WIĘCEJ: Pilanie świętowali urodziny Staszica [ZDJĘCIA].

 

 

- Poprosiliśmy osoby, które przyszły na to wydarzenie, by zabrały ze sobą wełnę w barwach Piły - białą, zieloną i czerwoną. Z tej wełny zostanie uszyty szalik, którym wkrótce otulimy postać Staszica na ławeczce. Ubierzemy Staszica na zimę, żeby nie marzł - mówi Jan Balcerzak.

 

Szycie szalika dla Staszica idą pełną parą. Pracują nad tym panie z Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Spełecznej w Pile. Pracują, nie tracąc czasu. Szalik powstaje nawet przy okazji innych wydarzeń. Panie szyły go również podczas trwających w Pile obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, na stoisku CAOZiN w Inwest-Parku.

 

Na efekt końcowy musimy jednak jeszcze poczekać. W czapkę i szalik, który najprawdopodobniej będzie miał kilka metrów długości, postać Staszica zostanie "ubrana" w grudniu. Niewykluczone, że będzie to nie tylko urodzinowy, ale i mikołajkowy prezent dla Stanisława Staszica.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności