Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Rozrywka 20.11.2017 22:14

20 lat Dikandy. W piątek w Pile koncert z gościem specjalnym

Fot. Zbigniew Komorowski / www.rockopolis.pl

Zespół Dikanda świętuje 20-lecie i promuje swoją nową płytę "Devla Devla". W piątek w klubie Rockopolis w Pile koncert Dikandy z gościem specjalnym.

Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu - poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu - od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. 

 

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

 

Na piątkowym koncercie w klubie Rockopolis z Dikandą wystąpi gość specjalny - Mustapha El Boudani.

 

Połowa trasy za nami. Dziękujemy Biorezydencja za wspaniałe przyjęcie i gościnę w Waszym pięknym , magicznym...

Opublikowany przez Dikanda na 20 listopada 2017

 

Dikanda w Rockopolis (Piła, ul. Pocztowa 1) - w piątek, 24 listopada 2017 o 20:00. Bilety - za 35 złotych - dostępne w Rockopolis.

 


wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności