Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Galerie Miasto 23.11.2017 14:03

Zajezdnia MZK po remoncie. Wkrótce nowe autobusy [ZDJĘCIA]

Fot. MZK Piła

Zakończył się remont zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji. Jeszcze w tym roku do Piły trafią też nowe autobusy.

Prace na terenie zajezdni przy ulicy Łącznej w Pile obejmowały m.in.: remont i wymianę nawierzchni na placach postojowych i drogach, przebudowę infrastruktury podziemnej, budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie nawierzchni stacji paliw oraz przebudowę wewnętrznych dróg, placów manewrowych oraz stanowisk postojowych dla autobusów. Przed budynkiem zajezdni ustawiono też stojaki na rowery.

 

- Zajezdnia została kompletnie zmodernizowana i co ważne - na czas tych prac budowlanych - ani na chwilę nie przerwaliśmy pracy i nie spowodowało to żadnych utrudnień dla pasażerów w związku z tymi robotami - mówi prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile, Tadeusz Majewski.

 

Inwestycja kosztowała ponad trzy miliony złotych i została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

 

A jeszcze w tym roku do zajezdni przy ulicy Łącznej dotrą nowe autobusy. Ich produkcja trwa w halach firmy SOLARIS Bus & Coach S.A. W grudniu flota MZK wzbogazi się o cztery autobusy niskopodłogowe klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6. W pierwszej połowie 2018 roku do Piły dojadą kolejne nowe pojazdy - sześć niskopodłogowych autobusów hybrydowych. 

 

- Nowe autobusy w znacznym stopniu poprawią warunki i komfort podróży pasażerów. Ich niskopodłogowa konstrukcja umożliwi swobodne wejście i wyjście osobom poruszającym się na wózku. Pojazdy zostaną wyposażone też w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, gniazda USB, biletomaty i system zapowiedzi głosowych, który informuje pasażerów o lokalizacji następnego przystanku, jako ułatwienie dla osób starszych, niedowidzących i niewidomych. Unijny projekt zakłada też, że we wszystkich autobusach MZK pojawi się nowoczesny system monitoringu - mówi Anna Kujawa z pilskiego MZK.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności