Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Biznes 24.11.2017 12:02

Izba Gospodarcza nagrodziła najlepszych. Staszice rozdane

Fot. Sławomir Nakoneczny

"To są nagrody dla tych, którzy tworzą dobre miejsca pracy i budują siłę swojej marki, a przy tym wszystkim prowadzą działalność zgodnie z przesłaniem Stanisława Staszica" - mówi prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, Grzegorz Marciniak.

Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski wręczyła nagrody w XIII edycji konkursu im. Stanisława Staszica. To nagrody dla firm, osób oraz instytucji działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. - Izba szczególną uwagę zwraca na firmy, które zyskały uznanie w regionie, kraju i zagranicą, jak również małe przedsiębiorstwa, które potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat przyjazny klientom i kontrahentom - czytamy w regulaminie nagrody.

 

- Mając za wzrór Stanisława Staszica staramy się nagradzać tych, którzy tworzą dobre miejsca pracy i budują siłę swojej marki, a przy tym wszystkim prowadzą działalność zgodnie z przesłaniem Staszica. Problemów ze znalezieniem takich przedsiębiorców nie ma, bo w ostatnich latach mamy w Pile bardzo dużo inwestycji - mówi prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, Grzegorz Marciniak.

 

Ale Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski nagradza i wyróżnia nie tylko przedsiębiorców. W kategorii WYBITNE PRZEDSIĘWZIĘCIE REGIONU PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI statuetkę otrzymała Gmina Piła za projekt "Pracuj w Pile". - Nagroda została przyznana za zainteresowanie ofertą pilskiego rynku pracy mieszkańców regionu. W skład projektu wchodzą takie elementy, jak rozwój strefy przemysłowej, Mieszkanie na Start, Targi Pracy i Kariery oraz kampania Pracuj w Pile, które istotnie oddziałują na lokalny rynek pracy - czytamy w uzasadnieniu.

 

...a jednak 13 szczęśliwa;-) GMINA PIŁA zajęła I miejsce w XIII edycji konkursu Konkursu im. Stanisława Staszica...

Opublikowany przez Beata Dudzińska na 23 listopada 2017

 

W kategorii PRODUKCJA statuetkę otrzymała firma Jenox Akumulatory Sp. z o.o., w kategorii USŁUGA  nagrodzono spółkę ImProvia, a w kategorii HANDEL - JargMot Górka. Statuetkę w kategorii DYNAMICZNA FIRMA odebrała Agencja Artystyczna VIVO, a w kategorii ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA I OCHRONA ŚRODOWISKA nagrodzono Klaster Turystyczny "Dolina Noteci” - za działania, które skupiają instytucje oraz osoby wokół wielu projektów społecznych i infrastrukturalnych. Za promowanie naszego regionu, wspieranie rozwoju turystyki. Za realizację wielu projektów - czytamy w uzasadnieniu.

 

Statuetkę odebrał też pomysłodawca Repair Cafe, prezes spółki GWDA, Tomasz Wojciechowski. Projekt Repair Cafe został nagrodzony w kategorii ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA I OCHRONA ŚRODOWISKA. - Nagroda została przyznana za pierwszą w Polsce inicjatywę, która na całym świecie skupia lokalne projekty pod hasłem: „Do wyrzucenia? Nie ma mowy!”.  Projekt ten pozwala nie tylko na naprawę sprzętu, który zalega w domach, a może jeszcze służyć nam długie lata, na pomocy przy drobnych przeróbkach, ale też pozwala na integrację lokalnej społeczności oraz na walkę z wszechogarniającym konsumpcjonizmem - czytamy w uzasadnieniu. 

 

Izba Gospodarcza doceniła też spółkę Anpire Investments, która za wybudowanie biurowca Onyx Business Point odebrała statuetkę w kategorii INNOWACJE I TECHNOLOGIE.

 

Kapituła konkursu wybrała też OSOBOWOŚĆ PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI. Tytuł ten otrzymał dr Paweł Owsianny. - Nagroda została przyznana za wpływ na rozwój gospodarki, kultury i sportu w regionie Północnej Wielkopolski oraz za wrażliwość społeczną i ponadprzeciętność w dawaniu siebie innym. Pan Paweł jest osobą rozpoznawalną  nie tylko na uczelni UAM w Pile, na której jest wykładowcą oraz zastępcą Dyrektora, ale też wśród najmłodszych i starszych osób. Bardzo chętnie dzieli się swoja obszerną wiedzą z osobami w każdym wieku i do każdego potrafi dotrzeć. Traktuje ludzi bardzo indywidualnie, a do zadań, jakich się podejmuje, podchodzi w wielkim profesjonalizmem i fachowością. Potrafi zainteresować tematyką przyrodniczą dzieci w przedszkolu, młodzież i seniorów, co świadczy o Jego wysokim profesjonalizmie.  Chętnie organizuje wycieczki, pływa po rzekach, jeździ konno. Promuje rozwój turystyki, rekreacji i aktywne spędzanie czasu. Najlepszy w kraju i uznany za granicą specjalista od glonów należących do bruzdnic. Prezes Organizacji Turystycznej Północnej Wielkopolski Dolina Noteci, zajmuje się również rehabilitacją nurków niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Krok Po Kroku HSA, w której jest wiceprezesem - czytamy w uzasadnieniu.

 

Statuetkę w kategorii MARKA PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI przyznano spółce TERMETAL Piotr Glaner. Kapituła przyznała też NAGRODĘ HONOROWĄ, która powędrowała do spółki Grapil. - Nagroda została przyznana za ponad 25 lat działalności z szacunkiem dla środowiska oraz zdrowia i życia człowieka. Firma wielokrotnie nagradzana, m.in. otrzymała Certyfikat Przedsiębiorstwa Fair Play, a właścicielka, Pani Grażyna Sobieraj otrzymała w 2012 roku Srebrny Krzyż Zasługi od Prezydenta RP dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie.  Firma jest bardzo rozpoznawalna na rynku i cieszy się niesłabnącym uznaniem  rzeszy zadowolonych klientów. Są specjalistami w produkcji odzieży roboczej i służbowej dla największych firm w regionie, uznawani za fachowość, profesjonalizm i wysoki standard jakości produktów. Zawsze terminowi, rzetelni i kreatywni, godni zaufania i otwarci na współpracę - czytamy w uzasadnieniu.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności