Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Galerie Miasto 29.11.2017 19:05

Staszic dostał szal i czapkę [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

Postać Stanisława Staszica siedząca na ławeczce na placu Konstytucji 3 Maja została otulona szalem o długości 3,5 metra i czapką w barwach Piły.

Szal i czapka to "prezent" dla Stanisława Staszica od mieszkańców Piły. Na taki pomysł uczczenia 262. urodzin tego najbardziej znanego pilanina wpadł Jan Balcerzak, który zorganizował urodzinowe spotkanie przy Ławeczce Staszica. - Poprosiliśmy osoby, które przyszły na to wydarzenie, by zabrały ze sobą wełnę w barwach Piły - białą, zieloną i czerwoną. Z tej wełny został uszyty szalik o długości 3,5 metra oraz czapka. Ubieramy Staszica na zimę, żeby nie marzł - mówi Jan Balcerzak.

 

Pomysłodawca happeningu zaznaczył, że niewykluczone jest, że takie "przebieranie" postaci Stanisława Staszica stanie się kolejną miejską tradycją. - Na Święto Strażaka strażacy mogą zakładać mu strażacki hełm, z okazji juwenaliów mogą go "przebierać" studenci - możliwości jest wiele. Co ważne, dotarły do mnie głosy że autorowi Ławeczki Staszica takie inicjatywy bardzo się podobają - dodaje Jan Balcerzak.

 

Szal i czapkę dla Staszica uszyły panie z Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile. 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności