Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Miasto 12.12.2017 14:24

Podaruj zimową odzież. „Wymiana ciepła” w Pile

Fot. Życie Piły (archiwum)

Piła dołącza do akcji pomocy bezdomnym i potrzebującym "Wymiana ciepła". W trzech miejscach w mieście staną specjalne wieszaki na zimową odzież.

Idea akcji "Wymiana ciepła" jest prosta. Chodzi o to, żeby zamiast wyrzucać ciepłe, zimowe ubrania, które jeszcze nadają się do użycia - przekazać je potrzebującym.

 

Na targowiskach miejskich - przy ulicy Ludowej i przy ulicy Rynkowej - oraz na deptaku przy ul. Środmiejskiej w Pile ustawione zostaną wieszaki, na których będzie można pozostawić ciepłe ubrania, a osoby potrzebujące bez skrępowania będą mogły je zabrać.

 

Akcja z powodzeniem prowadzona jest w wielu polskich miastach. Teraz dołącza do niej też Piła. Inicjatorką "Wymiany ciepła" w naszym mieście jest Kinga Rzeźniczak. - Pomysł na tę akcję w Pile zrodził się po mojej wizycie w rodzinnym Kaliszu. Tam zobaczyłam prosty stojak z wisząca odzieżą na ulicy, a charakterystyczny plakat z wieszakiem przykuł moja uwagę momentalnie. Pomyślałam, że to taka prosta, niezobowiązująca akcja i szkoda, że w takim dużymi mieście jak Piła jeszcze nikt tego nie zorganizował - powiedziała Życiu Piły Kinga Rzeźniczak. - Biorąc pod uwagę, że zbliżają się święta, za oknem robi się coraz chłodniej to tym bardziej skłania nas to do refleksji, zaczynamy myśleć o tych, którzy mają w życiu gorzej niż my bądź sytuacja w życiu ich zmusiła do takich, a nie innych wyborów. Mam to szczęście, że otaczają mnie serdeczni i życzliwi ludzie, którzy szybko podchwycili mój pomysł na zaszczepienie tej akcji na gruncie pilskim. Począwszy od moich współpracowników i właścicieli firmy, gdzie przygotowaliśmy stojaki, aż po kolegów, znajomych, którzy zorganizowali wieszaki i co najważniejsze - odzież, aż po osoby pracujące w instytucjach, urzędach miejskich, bez których pomocy nic by się nie wydarzyło. Oczywiście wszystkim i każdemu z osobna należą się podziękowania. Akcja będzie trwała cała zimę, więc każdy moment jest dobry, aby wymienić się ciepłem - dodaje.

 

Oficjanie akcja zostanie zainaugurowana w piątek, 15 grudnia o 10.00 na Targowisku Miejskim przy ul. Rynkowej, ale wieszaki z odzieżą w ustalonych miejscach staną najprawdopodobniej już w czwartek. Akcji patronuje Prezydent Piły.

 

Kochani 👈 SzykujeMY kurtki 🧥, swetry , polary, rękawice 🧤, szaliki🧣 etc. i od najbliższego piątku 15.grudnia zawieszaMY...

Opublikowany przez Kinga Rzeźniczak na 12 grudnia 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności