Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Kultura 12.12.2017 17:28

Współtwórcy filmu „Twój Vincent” w kinie Koral

Robert Gulaczyk jako Vincent van Gogh w filmie "Twój Vincent". Fot. materiały prasowe

Kino Koral Regionalnego Centrum Kultury zaprasza na specjalną projekcję filmu "Twój Vincent" i spotkanie ze związanymi z Piłą i regionem jego współtwórcami - rzeźbiarką i malarką Anną Kluzą oraz odtwórcą głównej roli, aktorem Robertem Gulaczykiem.

Projekcja w kinie Koral RCK przy pl. Staszica w Pile odbędzie się w czwartek, 14 grudnia o 18.00 w ramach cyklu Wieczór Dobrego Kina. Bilety - w cenie 15 złotych - do nabycia w kasie RCK.

 

 

Po filmie odbędzie się spotkanie z jego współtwórcami - malarką i rzeżbiarką Anną Kluzą, której portret Vincenta van Gogha promuje film oraz aktorem Robertem Gulaczykiem. W filmie "Twój Vincent" malarski geniusz Vincent van Gogh ma twarz właśnie Roberta Gulaczyka.

 

Goście czwartkowego Wieczoru Dobrego Kina w kinie Koral Regionalnego Centrum Kultury są związani z Piłą i naszym regionem. Anna Kluza przez pewnien czas mieszkała w Tucznie w powiecie wałeckim, a Robert Gulaczyk skończył w Pile szkołę średnią i był aktorem prowadzonego przez Ewelinę Wyrzykowską Teatru Wirtualnego w domu kultury w Pile.

 

 

"Twój Vincent" to brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską z 2017 roku w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Opowiada burzliwe koleje losu artysty i jego tragiczną śmierć. Jest osnuty na kanwie jego obrazów, a narracja jest prowadzona przez znajomych malarza - postaci występujące na jego portretach, które w formie wywiadów wyjaśniają przebieg zdarzeń. Fakty z życia van Gogha zostały ustalone m.in. na podstawie 800 napisanych przez niego listów.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności