Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Miasto 13.12.2017 15:04

Bilety dobowe w pilskich autobusach? Jest projekt uchwały

Fot. Życie Piły

Jak dowiedział się portal Życie Piły - już po Nowym Roku w autobusach komunikacji miejskiej w Pile mogą zostać wprowadzone bilety dobowe. Wiemy też, ile mają kosztować.

O tym, że Miejski Zakład Komunikacji w Pile rozważa wprowadzenie biletów dobowych pisaliśmy w Życiu Piły już w marcu. - Z punktu widzenia dostępności komunikacji dla klienta to już powoli najwyższy czas, żeby to rozwiązanie wprowadzić. To nie jest temat, którego nie widzimy, ale wciąż trwają analizy - mówił nam w marcu prezes MZK, Tadeusz Majewski.

 

Teraz - jak dowiedział się portal Życie Piły - pojawił się projekt uchwały w tej sprawie. Trafi on pod obrady miejskich radnych na zaplanowanej na najbliższy wtorek sesji Rady Miasta.

 

Projekt zakłada wprowadzenie w komunikacji miejskiej w Pile biletu dobowego, który ma uprawniać pasażerów do wielokrotnych przejazdów na dowolnych liniach autobusowych w ciągu jednego dnia. Bilet dobowy ma być ważny w dniu, w którym zostanie zakupiony - bez względu na godzinę jego zakupu, do północy. Bilet dobowy normalny ma kosztować 8 złotych, ulgowy - 4 złote.

 

Jeśli Rada Miasta przyjmie uchwałę w tej sprawie to bilet dobowy nie tylko uprości korzystanie z komunikacji miejskiej w Pile, ale i sprawi że stanie się ona tańsza, szczególnie dla osób które nie posiadają biletów okresowych i korzystają z połączeń z przesiadkami. Dla przykładu - za podróż do szpitala, z przesiadką w centrum miasta i powrót - również z przesiadką - zapłacimy tylko 8 złotych i do końca dnia będziemy mogli na tym samym bilecie podróżować innymi autobusami. Taka sama podróż na podstawie biletów jednorazowych kosztuje 10,80 zł. 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności