Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Bezpieczeństwo i prawo Region 13.12.2017 23:36

Kradzież w masarni. Ukradli ponad sto kilogramów mięsa

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy ukradli z masarni ponad sto kilogramów mięsa wieprzowego o wartości blisko 1800 złotych.

Na trop złodziejskiej szajki policja wpadła po zatrzymaniu dwóch braci w wieku 23 i 29 lat. Jeden z nich jest pracownikiem masarni w Radawnicy w powiecie złotowskim. I to właśnie tę masarnię okradli mężczyźni. W ręce policji wpadli podczas kontroli drogowej. - Policjanci zatrzymali do kontroli osobowego VW Polo, którym podróżowali mężczyźni. Podczas przeszukania auta, w bagażniku policjanci znaleźli cztery worki z zawartością 125 kilogramów mięsa wieprzowego - karkówki, żeberek i łopatki, o wartości blisko 1800 złotych - relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

 

Do policjantów ze Złotowa od jakiegoś czasu docierały informacje o kradzieżach w masarni w Radawnicy. Mundurowi postanowili więc zatrzymać mężczyzn, w których aucie znaleziono mięso. - Ich zatrzymanie było początkiem wytężonej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego. W ciągu kolejnych kilku godzin zatrzymano trzecią osobę związaną z kradzieżą mięsa. Policjanci ustalili, że 23-letni pracownik masarni przygotowywał i wynosił mięso, które następnie przekazywał swoim kompanom, zajmującym się „wywózką” mięsa. Worki z mięsem przerzucano przez ogrodzenie lub pakowano do samochodu bezpośrednio na parkingu masarni - informuje złotowska policja.

 

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gmin: Lipka, Jastrowie i Złotów w wieku 23, 29 i 34 lat. - Straty, jakie poniosła firma w wyniku ich przestępczej działalności tylko jednego dnia, kiedy dokonali kradzieży 125 kilogramów mięsa to blisko 1800 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy - mówi rzecznik złotowskiej policji.

 

Zatrzymanym mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności