Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Bezpieczeństwo i prawo 14.12.2017 14:09

Powiat i straż rozdają czujki tlenku węgla

Fot. Marcin Maziarz

Trwa "CZADowy konkurs" organizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile i Starostwo Powiatowej w Pile. Organizatorzy akcji co miesiąc rozdają mieszkańcom czujki tlenku węgla.

Aby wziąć udział w konkursie i mieć szanse na zdobycie czujnika wystarczy wypełnić ankietę konkursową i złożyć ją osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pile lub wysłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Pile, al. Niepodległości 33/35, 64-920 Piła z dopiskiem „CZADowy konkurs”. Ankietę można pobrać ze strony internetowej Starostwa Powiatowego w Pile.

 

- Te małe urządzenia to najprostszy sposób na zabezpieczenie mieszkania przed czadem, który każdego roku zbiera śmiertelne żniwo. Czad jest bardzo niebezpiecznym gazem - silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym. Czujki tlenku węgla wykrywają śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie, umożliwiając ustrzeżenie się od ich tragicznych skutków. Zainteresowanie mieszkańców powiatu pilskiego pokazuje, że konkurs jest potrzebny, dlatego będziemy go kontynuować. Chcemy by jak najszersze grono społeczeństwa, szczególnie teraz w okresie grzewczym, było świadome zagrożeń, a także miało wiedzę jak się przed nimi uchronić - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

W środę rozwiązano kolejną edycję konkursu i wręczono nagrody.

 

Irena Kobos z Piły, Krystyna Czapiewska z Ujścia, Marcin Bartczak z Piły oraz Rafał Lehmann z Dobrzycy to osoby, które...

Opublikowany przez Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile na 14 grudnia 2017

 

Organizatorzy konkursu zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu do kolejnej, grudniowej edycji. Akcja prowadzona będzie co miesiąc, do kwietnia przyszłego roku.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności