Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Miasto 14.12.2017 14:41

W PWSZ w Pile powstanie Centrum Symulacji Medycznych

Fot. Życie Piły

W przyszłym roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile powstanie nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych. "Nasza Uczelnia staje się ważnym regionalnym ośrodkiem nowoczesnego kształcenia kadr ochrony zdrowia" - informują władze PWSZ.

Centrum Symulacji Medycznych powstanie na kierunku pielęgniarstwo i pozwoli na odtwarzanie sytuacji klinicznych w warunkach pracowni dydaktycznych. 

 

- Dzięki Centrum Symulacji Medycznych nauka i doskonalenie procesu diagnostyczno-terapeutycznego odbywać się będzie z wykorzystaniem kilkudziesięciu symulowanych scenariuszy klinicznych w specjalistycznych pracowniach multimedialnych, przypominających oddział szpitalny z użyciem zaawansowanego symulatora pacjenta i tzw. trenażerów, umożliwiających naukę praktyczną - mówi Aleksandra Fabiszak z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. - Symulację medyczną uznaje się za jedyną metodę nauczania postępowania praktycznego w stanach zagrożenia życia i procedur inwazyjnych na etapie szkolenia przeddyplomowego. Studenci odbywać będą ćwiczenia przypadków skomplikowanych i rzadkich oraz sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w warunkach klinicznych w bezpiecznym środowisku, w którym popełnienie błędu nie spowoduje krzywdy pacjenta - dodaje. 

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile będzie prowadziła Centrum Symulacji Medycznych we współpracy ze Szpitalem Specjalistym w Pile. Koszt inwestycji to ponad 2,5 miliona złotych. - Co ważne, powstanie Centrum jest finansowane w 100% ze środków zewnętrznych: 15% stanowi dotacja celowa z Ministerstwa Zdrowia, a 75% pochodzi ze środków unijnych - dodaje Aleksandra Fabiszak.

 

W środę, 14 grudnia rektor PWSZ, prof. Donat Mierzejewski podpisał w Ministerstwie Zdrowia, umowę o dofinansowanie Centrum Symulacji Medycznych. Studenci z Centrum będą mogli korzystać już w przyszłym roku.

 

W PWSZ POWSTANIE CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNYCH! PWSZ w Pile staje się ważnym regionalnym ośrodkiem nowoczesnego kształ...

Opublikowany przez PWSZ w Pile na 14 grudnia 2017
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności