Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Bezpieczeństwo i prawo 15.12.2017 14:27

Spada temperatura. Będzie ślisko

Fot. Życie Piły

To może być niebezpieczna noc na drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem ulic i chodników.

- Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, przy gruncie do -5°C - czytamy w komunikacie IMGW.

 

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 21.00 w piątek, 15 grudnia do 9.00 rano w sobotę, 16 grudnia. - Oblodzenie wystąpi głównie w południowej połowie województwa - zapowiadają meteorolodzy, ale ostrzeżenie IMGW dotyczy całej Wielkopolski.

 

O szczególną uwagę w związku z warunkami atmosferycznymi apelują też policjanci. - Kierowanie pojazdem w okresie zimowym wymaga właściwej tym warunkom techniki jazdy, skoncentrowania oraz zachowania szczególnej ostrożności. Bardzo istotnym elementem jest jazda z prędkością dostosowaną do aktualnie istniejących warunków i sytuacji na drodze, zapewniającą panowanie nad pojazdem. Przypominamy także, że kierowcy powinni zmienić opony w pojeździe z „letnich” na „zimowe”, które mają niewątpliwie lepsze, bardziej dostosowane do tej pory roku parametry techniczne - mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności