Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Galerie Miasto 18.12.2017 15:48

Arche przygotowuje teren pod hotel w centrum Piły [ZDJĘCIA]

Fot. Życie Piły

Na placu Pocztowym w centrum Piły rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy hotelu.

Prace objęły wycinkę drzew na placu Pocztowym. Jak wielokrotnie informowaliśmy w Życiu Piły - w tym miejscu stanie hotel budowany przez Grupę Arche. Część pokoi będzie zrealizowana w standardzie dwugwiazdkowym, a część w czterogwiazdkowym. Znajdą się tam też mieszkania, które będzie można wykupić, a na parterze lokale usługowe. 

 

- Pokoi będzie około dwustu. Więcej mniejszych, w standardzie dwugwiazdkowym, ale i czterogwiazdkowe. W hotelu, tak jak planowaliśmy wcześniej, znajdzie się też m.in. duża sala konferencyjna - mówił nam we wrześniu prezes grupy Arche Władysław Grochowski, zapowiadając że budowa hotelu rozpocznie się najprawdopodobniej wiosną 2018 roku.

 

Hotel zaprojektowali architekci z warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. Zgodnie z zapisami rozstrzygniętego w kwietniu 2016 roku przetargu, spółka Arche na zakończenie budowy ma cztery lata od momentu podpisania aktu notarialnego zakupu nieruchomości. Przypomnijmy - ze sprzedaży gruntu przy placu Pocztowym w Pile do miejskiej kasy wpłynęło 890 tysięcy złotych.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności