Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Bezpieczeństwo i prawo 29.12.2017 14:30

Pił w czasie jazdy. Kompletnie pijany kierowca zatrzymany

Fot. materiały prasowe policji

Policjantki z Ujścia zatrzymały kompletnie pijanego kierowcę. Mężczyzna miał trzy promile, a alkohol pił nawet w trakcie jazdy samochodem. Do tego podróżował bez zapiętych pasów i rozmawiał przez telefon.

Kierowca został zatrzymany w Ujściu w powiecie pilskim w czwartek rano. - Policjantki pełniące służbę na terenie miasta, będąc przy ulicy Chodzieskiej, w pewnym momencie zauważyły pojazd marki VW Passat, a w nim kierowcę który wykonywał niebezpieczne manewry i jechał tzw. „zygzakiem” - mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Policjantki zatrzymały kierowcę do kontroli. Od razu zauważyły, że mężczyzna jest pijany i wyciągnęły kluczyki ze stacyjki samochodu. - Mężczyzna miał bełkotliwą mowę, nie był w stanie wyjąć ze schowka dokumentów. Poinformował, że przejechał już 100 kilometrów i dobrze się czuje. Jechał bez zapiętych pasów i rozmawiał przez telefon. Podczas badania kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że miał blisko 3 promile. Dodatkowo policjantki w samochodzie ujawniły kilka opakowań po alkoholu, a obok siedzenia kierowcy otwartą puszkę z alkoholem - dodaje Żaneta Kowalska. 

 

40-letni kierowca został zatrzymany. Grozi mu kara więzienia.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności