Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Bezpieczeństwo i prawo Galerie 03.01.2018 18:14

Ciężarówka w rzece. Zarzut dla kierowcy BMW

Fot. KP PSP Piła

51-letni kierowca BMW usłyszał zarzut spowodowania wypadku, w którym pod koniec grudnia na obwodnicy Piły zginął kierowca ciężarówki.

Do tego tragicznego wypadku doszło 28 grudnia przed południem przy skrzyżowaniu pilskiej obwodnicy w ciągu drogi krajowej numer 11 z ulicą Młodych. Jadąca obwodnicą ciężarówka staranowała barierki i spadła do rzeki. Kierowca został uwięziony w zalanej wodą kabinie. Mężczyzna - 56-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego zmarł.

 

 

Dzień po wypadku policjanci z Piły zatrzymali 51-letniego kierowcę BMW. - Policjanci już na miejscu poszukiwali świadków. W rozmowie z jednym z nich dowiedzieli się, że w chwili tego zdarzenia było też tam osobowe BMW. Kierowca tego auta swoimi manewrami mógł spowodować tę tragedię. Policjanci z Piły zajęli sie tym wątkiem. Miedzy innymi na podstawie monitoringu ustalili auto i jego kierowcę. Mężczyzna został następnego dnia zatrzymany przez policjantów i wraz z materiałem dowodowym oddany do dyspozycji prokuratorów - mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Kierowca BMW najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo wjeżdżając na obwodnicę z ulicy Młodych. Wszystko wskazuje na to, że kierowca ciężarówki - chcąc uniknąć zderzenia z BMW - zjechał na drugi pas jezdni, ale stracił panowanie nad autem, staranował barierki, po czym ciężarówka spadła z mostu do rzeki.

 

Zatrzymany kierowca BMW to 51-letni mieszkaniec Piły. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności