Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Kultura Region 04.01.2018 17:16

Starosta nagrodził ludzi kultury

Fot. www.powiat.pila.pl

27 artystów, twórców nieprofesjonalnych, animatorów kultury, stowarzyszeń i instytucji uhonorowano dorocznymi nagrodami Starosty Pilskiego w dziedzinie kultury.

Uroczysta gala odbyła się w 28 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile. Po raz pierwszy uhonorowano aż tyle osób i instytucji. - Mamy w powiecie pilskim wielu wspaniałych artystów oraz osób działających na rzecz rozwoju kultury. Powstaje też coraz więcej organizacji i stowarzyszeń animujących życie kulturalne w społecznościach lokalnych, które - w mojej ocenie - zasługują na uhonorowanie. Dlatego właśnie zwiększenie liczby corocznie przyznawanych nagród w kulturze było wręcz konieczne. Każdemu laureatowi szczerze i serdecznie gratuluję - mówił podczas gali starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

Wśród laureatów znaleźli się m.in.: Edward Kreft (artysta, grafik, plastyk), Małgorzata Biała (artysta, plastyk), Marta Mrówka (artysta, plastyk, nauczyciel), Janina Nieścieruk (szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Dolaszewie), Halina Drab (członek Komitetu Obchodów Regionalnego Święta Sadowników), Marek Pluciński (dokumentalista), Chór Mieszany „Halka” w Pile, Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią, zespół Skakanka, Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile, Niemieckie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w Pile oraz Uniwersytet III Wieku w Pile. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Pile.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności