Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Bezpieczeństwo i prawo 04.01.2018 17:37

Płacił nie swoją kartą. Grozi mu więzienie

Fot. Pixabay

37-letni mieszkaniec Piły odpowie za płacenie za zakupy nie swoją kartą płatniczą. Jak twierdzi mężczyzna - kartę znalazł na ulicy. Wcześniej zgłoszono jej kradzież.

- Zatrzymany mężczyzna twierdzi, że znalazł kartę płatniczą. Dokonał nią dziesięć transakcji, płacąc za zakupy o łącznej wartości około 500 złotych - mówi podkom. Żaneta Kowalska.

 

Kradzież karty, którą - jak twierdzi zatrzymany pilanin - znaleziono na ulicy pod koniec października zgłosił inny mieszkaniec Piły. - Mężczyzna poinformował, że będąc w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta skradziono mu kartę płatniczą. Twierdzi, że schował kartę do kurtki, a po pewnym czasie, gdy po nią sięgnął, niestety już jej nie było. Funkcjonariusze na bieżąco zbierali informacje w tej sprawie i analizowali uzyskany materiał. Podczas prowadzonych czynności ustalili, że z karty dokonywane są różnego rodzaju transakcje. Ewidentnie wynikało, że ktoś robi zakupy i płaci właśnie utraconą kartą płatniczą. Policjanci wpadli na trop sprawcy i 3 stycznia zatrzymali 37-letniego mieszkańca Piły - dodaje Żaneta Kowalska.

 

Męzczyzna, który płacił nie swoją kartą odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności