Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Polityka 09.01.2018 20:19

Politycy z Piły o rekonstrukcji rządu

Marcin Porzucek dziękuje Ministrowi Obrony Narodowej, Błażej Parda krytykuje odwołanie Minister Cyfryzacji, a Adam Szejnfeld gratuluje nowym ministrom i życzy im "by skończyli z dzieleniem społeczeństwa". Zobacz jak politycy z Piły zareagowali na rekonstrukcję rządu.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowy skład swojego rządu, a prezydent Andrzej Duda powołał nowych ministrów na stanowiska. Antoni Macierewicz przestał być szefem Ministerstwa Obrony Narodowej, a jego miejsce w resorcie obrony zajął Mariusz Błaszczak - były Minister Spraw Wenętrznych i Administracji. Z rządem pożeganali się: Witold Waszczykowski (dotychczasowy szef MSZ), Jan Szyszko (były minister środowiska), Anna Streżyńska (dotychczasowa szefowa Ministerstwa Cyfryzacji) oraz Konstanty Radziwiłł (były minister zdrowia). We wtorek premier Mateusz Morawiecki przestał też pełnić funkcje ministra rozwoju i finansów. 

 

Do rządu zostali powołani: Teresa Czerwińska (minister finansów), Jadwiga Emilewicz (minister przedsiębiorczości i technologii), Joachim Brudziński (minister spraw wewnętrznych i administracji), Jacek Czaputowicz (minister spraw zagranicznych), Łukasz Szumowski (minister zdrowia), Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju) oraz Henryk Kowalczyk (minister środowiska). Więcej informacji o rekonstrukcji rządu - na stronie internetowej Kancelarii Premiera.

 

Rekonstrukcja rządu odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Przejrzeliśmy profile polityków z naszego regionu. 

 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marcin Porzucek na swoim profilu na Facebooku udostępnił grafikę z podziękowaniami dla byłego już ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza: "Dziękujemy za ciężką i trudną pracę na rzecz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny".

 

Dziękujemy Panie Ministrze🇵🇱

Opublikowany przez Marcin Porzucek na 9 stycznia 2018

 

Poseł Kukiz`15, Błażej Parda skrytykował z kolei odwołanie minister cyfryzacji, Anny Streżyńskiej. - Nie argumenty merytoryczne, ciężka praca czy dobre pomysły, ale układ polityczny i targi stanowisk najbardziej liczą się w PIS'ie. Taki mamy kartel... Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska bardzo dobrze oceniana przez wielu niezależnych ekspertów z dziedziny informatyki, została wyrzucona z pracy, bo Gowin wynegocjował z PISem stanowisko ministra finansów, dla swojego człowieka. Gdy wydawało się, że w końcu coś drgnęło z informatyzacją obrzydliwej biurokracji, wożeniem w aucie dowodu rejestracyjnego, czy OC, podczas gdy policja ma wszystko w komputerze itp... nagle jak za dotykiem czarodziejskiej pałki, wszystko bierze w łeb. Mogę się domyślać, co przechodziło przez myśli osób decyzyjnych w PIS, może: Za szybko pracuje to ministerstwo, a w innych tyle zaległości, po co komu dobra technologia skoro można pracować tak jak zawsze. Przecież w jaskiniach też żyli ludzie i jakoś żyli - napisał na Facebooku poseł Błażej Parda.

 

Nie argumenty merytoryczne, ciężka praca czy dobre pomysły, ale układ polityczny i targi stanowisk najbardziej liczą się...

Opublikowany przez PARDA Błażej Łukasz na 8 stycznia 2018

 

Pilska posłanka Platformy Obywatelskiej, Maria Małgorzata Janyska na swoim profilu na Twitterze rekonstrukcję rządu nazwała zasłoną dymną. Krótko skomentowała też odwołanie ministra Antoniego Macierewicza.

 

 

Do rekonstrukcji rządu na swoich profilach w serwisach społecznościowych odniósł się też europarlamentarzysta Platformy Obywatelskiej, Adam Szejnfeld. - Gratuluję nowo powołanym ministrom oraz życzę im skutecznej pracy na rzecz wspólnego dobra Polski i Polaków. Życzę jednocześnie, aby wraz z premierem, skończyli z dotychczasowym dzieleniem społeczeństwa na własnych wyborców i…. wrogów przez PiS! Wyrażam nadzieję, że życzenia te wezmą sobie do serca także ci politycy PiS, którzy na razie zachowali swoje stanowiska w rządzie - napisał Adam Szejnfeld.

 

Gratuluję nowo powołanym ministrom oraz życzę im skutecznej pracy na rzecz wspólnego dobra Polski i Polaków. Życzę...

Opublikowany przez Adam Szejnfeld na 9 stycznia 2018
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności