Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Miasto WOŚP 2018 09.01.2018 22:50

Setki osób pobiegną w Pile dla WOŚP

Fot. Facebook/ Miasto Piła (archiwum)

W niedzielę w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pile odbędzie się czwarty już bieg "Pobij dystans z sercem". Do startu zapisało się już prawie 750 osób.

Bieg organizuje Sztab WOŚP, na czele którego stoi Blanka Iwicka. Wydarzenie odbędzie się na stadionie MOSiR przy ul. Żeromskiego w Pile. - Chodzi o to, żeby w te mroźne niedzielne popołudnie zadbać o siebie, a przy okazji wspomóc innych potrzebujących. W naszym biegu będziemy starali się pobić zeszłoroczny dystans, a za rok spróbujemy go poprawić. Kilometry przebiegnięte przez każdego uczestnika będą się sumować. Biegasz ile chcesz i dorzucasz metry, kilometry do wspólnego dystansu, aby co roku zwiększać zakres naszej pomocy - mówią organizatorzy biegu.

 

Zapisy prowadzone są w serwisie f-time.pl. Aktualnie na liście startowej są aż 743 osoby. Organizatorzy przygotowali pakiety startowe dla 750 osób. Ale do bicia dystansu z sercem będzie można dołączyć nawet, jeśli zabraknie pakietów startowych. Niewykluczone, że na starcie nie zjawią się wszystkie zapisane osoby - wtedy pakiety dostaną osoby, które zarejestrują się w dniu biegu. Ale dołączyć do tej inicjatywy i wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przebytymi kilometrami i - przede wszystkim - wrzucanymi do puszek pieniędzmi warto bez względu na to czy wystarczy dla nas pamiątkowych medali i koszulek. Wpisowe od uczestników w całości zostanie przekazane na rzecz WOŚP. Osoby dorosłe za udział w biegu płacą minimum 40 złotych, dzieci do 16. roku życia - minimum 20 złotych.

 

Bieg odbędzie się na stadionie MOSiR przy ul. Żeromskiego w Pile w niedzielę, 14 stycznia od 11.00 do 15.30. Osoby, które zapisały się już do udziału w tym wydarzeniu pakiety startowe mogą odbierać w piątek, 12 stycznia od 15.00 do 19.00 oraz w sobotę, 13 stycznia od 9.00 do 17.00 w sklepie Dryfex przy al. Powstańców Wielkopolskich 162 (teren Galerii IBI) oraz w dniu biegu - od 9.00 do 11.30 - na stadionie MOSiR.

 

Więcej informacji i regulamin biegu znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

26. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia 2018 roku. Tym razem Fundacja, na czele której stoi Jurek Owsiak będzie zbierała pieniądze "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności