Piątek, 23.03.2018 Imieniny obchodzą:  Feliks, Katarzyna, Piotr
Miasto WOŚP 2018 10.01.2018 21:13

Sprzęt od Fundacji WOŚP ratuje życie także w Pile

Fot. Fundacja WOŚP

Od początku swojej działalności Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała pilskiemu szpitalowi sprzęt o wartości ponad miliona złotych. W niedzielę kolejny Finał WOŚP.

Celem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób - w szczególności dzieci - i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. - Dzięki styczniowym zbiórkom w czasie Finału WOŚP, całorocznemu wsparciu, a także zbiórce 1% kupujemy sprzęt na oddziały szpitali i placówek medycznych w całej Polsce, prowadzimy programy medyczne, a także popularyzujemy naukę pierwszej pomocy i zdrowy styl życia - mówią członkowie Fundacji WOŚP.

 

Od początku swojej działalności Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wielokrotnie przekazywała sprzęt medyczny placówkom i organizacjom z naszego regionu. Sam Szpital Specjalistyczny w Pile - dzięki działalności WOŚP - wzbogacił się o urządzenia o wartości ponad miliona złotych - dokładnie 1 218 073 zł. Sprzęt trafił m.in. na oddziały: neonatologiczny, dziecięcy, chirurgii dziecięcej, ortopedyczno-urazowy, intensywnej terapii i anestezjologii, chorób wewnętrznych i hematologii, a także do zakładu radiologii i działu pomocy doraźnej.

 

W Pile sprzęt od Fundacji WOŚP otrzymały też: Szkoła Policji (sprzęt o wartości 4 927 zł), Poradnia Opieki Paliatywnej im. S. Leszczyńskiej (30 192 zł), Wojewódzki Szpital Zespolony (1 878 zł), Stowarzyszenie Maltańska Służba Medyczna - Pomoc Maltańska Oddział Piła (1 893 zł) oraz KIND Aparaty Słuchowe Sp. z o.o. (2 512 zł).

 

Fundacja WOŚP sprzętem zakupionym za pieniądze zebrane podczas Finałów oraz całorocznej działalności podzieliła się też z innymi placówkami medycznymi z naszego regionu. Do Wyrzyska przekazano urządzenia o wartości 394 406 złotych, do Wałcza - o wartości 314 192 złotych, Złotowa - 139 493 złotych, Chodzieży - 129 060 złotych, Czarnkowa - 219 842 złotych, Trzcianki - 276 396 złotych.

 

Pełną listę sprzętu przekazanego placówkom w poszczególnych miastach znajdziecie na stronie internetowej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

26. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 stycznia 2018 roku. Tym razem Fundacja, na czele której stoi Jurek Owsiak będzie zbierała pieniądze "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności