Wtorek, 22.05.2018 Imieniny obchodzą:  Emil, Helena, Jan
Biznes Miasto VIDEOnews 11.01.2018 16:42

Fabryka Thule w Pile oficjalnie otwarta [VIDEO]

Fot. Życie Piły

Grupa Thule zatrudniła już w Pile ponad 70 osób i chce, by w tym roku pracowało dla niej w sumie 150 osób. Docelowo zatrudnienie w Thule w Pile może znaleźć nawet 500 osób. W czwartek oficjalnie otwarto pilską fabrykę firmy.

 

Fabryka Thule przy ulicy Wawelskiej działa już od października 2017 roku, ale dopiero dziś firma uroczyście ją otworzyła. - Fabryka docelowo zatrudniać będzie 150 pracowników w roku 2018, a zatrudnienie może się zwiększyć do nawet 500 w ciągu trzech najbliższych lat, aczkolwiek zaznaczyć należy, że owe maksymalne zatrudnienie to wartość, która może zostać osiągnięta w sprzyjających warunkach rynkowych - gdy popyt na produkty Thule będzie zgodny z oczekiwaniami - informują przedstawiciele Thule Group. Zdecydowana większość zatrudnionych już w Thule w Pile osób to nowi pracownicy. Tylko kilka osób przeniosło się do Piły z fabryki Thule w Hucie Szklanej.

 

- Będziemy produkować tu tradycyjne produkty Thule z kategorii Sport&Cargo Carriers, czyli np. bagażniki rowerowe i samochodowe. Ale w Pile chcemy też produkować artykuły z kategorii Active with Kids, czyli rozwiązania dla aktywnych rodziców jak wózki i wielofunkcyjne przyczepki rowerowe. Wśród nich znajdzie się nowy czterokołowy wózek dziecięcy Thule Sleek. Jego produkcję rozpoczniemy latem. Ten wózek produkowany będzie tylko w pilskiej fabryce - mówi Plant Manager Thule Sp.z.o.o., Jeroen Bronnenberg.

 

Pilska fabryka Thule ma 13 500 m2 powierzchni, z czego 6. 900 m2 zajmuje przestrzeń produkcyjna, 4. 600 m2 przestrzeń magazynowa  i 2. 000 m2 przestrzeń biurowa. Łączna wartość inwestycji to około 35 mln złotych. Jest to największa jednorazowa inwestycja w historii Thule Group.

 

W fabryce Thule przy ul. Wawelskiej w Pile wprowadzono mnóstwo ekologicznych rozwiązań - do spłukiwania toalet wykorzystywana jest deszczówka, do podgrzewania wody - panele słoneczne, a wózki widłowe są wyposażone w baterie litowo-jonowe. Całość oświetlają wyłącznie lampy LEDowe z czujnikami, które automatycznie ściemniają lub wyłączają oświetlenie. 

 

Jak zapewniają przedstawiciele Thule Group duży wpływ na decyzję o lokalizacji fabryki w Pile miała przygotowana wcześniej przez miasto infrastruktura. - Droga prowadząca do naszej siedziby, a także wszystkie podziemne instalacje już były. Dla nas, jako inwestora ma to duże znaczenie, bo nie musimy już ponosić tych kosztów. Ważne były też możliwości naszego rozwoju w tym miejscu w przyszłości - mówi Jeroen Bronnenberg.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności