Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Bezpieczeństwo i prawo Galerie 21.01.2018 20:45

Strażacy przestrzegają przed wchodzeniem na lód [ZDJĘCIA]

Fot. ogn. Marcel Szewc/ KP PSP Piła

Pilscy strażacy przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte sadzawki, stawy i jeziora. "Nigdy nie ma gwarancji, że płyta lodowa jest gruba na całej powierzchni" - mówią.

- Niskie temperatury panujące od kilku dni powodują stopniowe zamarzanie akwenów. Strażacy apelują do wszystkich mieszkańców, aby zachować rozwagę i nie wchodzić na zamarznięte rzeki, sadzawki, stawy i jeziora. Nigdy nie ma gwarancji, że płyta lodowa jest gruba na całej powierzchni. Obecnie grubość lodu wynosi maksymalnie 4 centymetry. Nierównomierna pokrywa lodowa na zamarzniętych akwenach powiatu pilskiego stwarza bezpośrednie zagrożenie - mówi mł. bryg. Zbigniew Szukajło z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

 

Przez ostatnie dni strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 w Pile uczestniczyli w ćwiczeniach na zamarzniętym Zalewie Koszyckim. - Ćwiczenia miały na celu przede wszystkim sprawdzenie warunków panujących na zamarzniętych akwenach powiatu pilskiego. Podzielone zostały na dwa moduły szkoleniowe. Pierwszy - nurkowy zrealizowany pod 5-centymetrową taflą lodu przez wyznaczonych strażaków Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno - Nurkowego KP PSP w Pile. Drugi moduł szkoleniowy dotyczył wykorzystania w praktyce sprzętu ratowniczego w postaci deski lodowej oraz ubrań specjalnych do pracy w wodzie - dodaje Zbigniew Szukajło.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności