Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Bezpieczeństwo i prawo 31.01.2018 18:48

Nowe radiowozy w Pile. Będzie też BMW z videorejestratorem

Fot. Życie Piły

Komenda Powiatowa Policji w Pile wzbogaciła się o pięć nowych radiowozów. I na tym nie koniec. Wkrótce policjanci otrzymają kolejne auta, w tym nieoznakowane BMW z videorejestratorem.

W ostatnich dniach Komenda Powiatowa Policji w Pile wzbogaciła się o pięć nowych radiowozów. Ich zakup dofinansowały: Urząd Miasta w Pile, Starostwo Powiatowe w Pile i gminy powiatu pilskiego. Wśród nowych radiowozów są dwa terenowe auta marki Opel Mokka. Trafią one do posterunku policji w Białośliwiu oraz posterunku policji w Szydłowie. - To jest taki mój projekt, który realizujemy wspólnie ze starostwem i władzami gmin. Chodzi o to, by do tych mniejszych miejscowości docierały auta terenowe, bo w tym terenie one sprawdzają się najlepiej. Niskopodwoziowe auta w terenach wiejskich często ulegają awarii. Radiowozy terenowe pomagają nam też przy akcjach prowadzonych chociażby w terenach leśnych - mówi Komendant Powiatowy Policji w Pile, mł. insp. Sebastian Cichocki.

 

W tym roku pilska policja wzbogaci się o jedenaście nowych radiowozów. - W ubiegłym roku nasze radiowozy przejechały w sumie ponad milion kilometrów, spalając 105 tysięcy litrów paliwa. Ten sprzęt się zużywa, dlatego tak ważne jest to, by odnawiać i uzupełniać flotę - dodaje szef pilskiej policji.

 

Jeszcze w tym roku Komenda Powiatowa Policji w Pile dostanie też nieoznakowane BMW z wideorejestratorem. - Cieszę się, że to auto będzie pracowało na drogach powiatu, bo bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest dla mnie bardzo istotne - dodaje mł. insp. Sebastian Cichocki.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności