Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Miasto Sport 01.02.2018 10:44

Miasto zwiększa wsparcie dla żużla

Fot. Życie Piły

Przedstawiciele żużlowej Polonii Piła podpisali z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji umowę na dzierżawę stadionu na kolejny sezon. Miasto znacząco obniżyło koszty dzierżawy i zwiększyło wsparcie dla pilskiego żużla.

Umowę na dzierżawę stadionu podpisano w czwartek w siedzibie MOSiR. - Robimy to, żeby klub mógł sprawnie przeprowadzać wszystkie niezbędne procedury i przygotować się dobrze do sezonu od strony infrastruktury. Zmieniamy też formułę naszej współpracy. Będziemy współpracować z klubem jeszcze mocniej. Chcemy, żeby tłumy które przychodzą na stadion miały też pewność że klub pracuje spokojnie i stabilnie - mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

 

Podpisana w czwartek umowa dzierżawy stadionu przewiduje, że Klub Żużlowy Polonia Piła za korzystanie z obiektu w 2018 roku zapłaci Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji jedynie 10 tysięcy złotych. W ubiegłym roku ta opłata wynosiła 100 tysięcy, a wcześniej - 300 tysięcy złotych. - Przedstawiliśmy kiedyś koszty utrzymania stadionu, to jest około 700 tysięcy złotych rocznie. Kwota dzierżawy na poziomie 10 tysięcy złotych to pierwszy krok na drodze wsparcia działalności klubu, a teraz to wsparcie będzie mocniejsze - tłumaczy Piotr Głowski.

 

A tym wsparciem będą też kolejne inwestycje Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Dostosowujemy się do nowych regulacji w przepisach żużlowych i zapisów z protokołu po audycie stadionu. Największym wydatkiem - rzędu 50 tysięcy złotych - będzie zakup pulpitu sterowniczego do wieżyczki sędziowskiej. Zmienimy również część ogrodzenia stadionu. Działacze Polonii pracują już nad zmianą bandy bezpieczeństwa, powoli dobiega też końca remont szatni - wylicza dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile, Dariusz Kubicki. Łączna wartość tych inwestycji to około 150 tysięcy złotych. - Rozważamy również inne możliwości wsparcia klubu - dodaje Dariusz Kubicki.

 

- Chciałem serdecznie podziękować za to spotkanie. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie przebiegałą bardzo dobrze. Opłata za dzierżawę stadionu z roku na rok maleje i to nas bardzo cieszy - skomentował krótko prezes KŻ Polonia Piła, Tomasz Soter.

 

W przyszłym tygodniu mamy poznać kolejne szczegóły tej współpracy w nowej formule. - To będą kolejne dobre wiadomości dla miłośników żużla. Chcemy uspokoić atmosferę wokół klubu i spokojnie przygotowywać się do sezonu - dodaje Tomasz Soter. 

 

A kibice żużla powinni już rezerwować czas na Finał Złotego Kasku. Te zawody zostaną rozegrane w Pile 31 marca o 16.30.

 

3️⃣️1️⃣️ marca o godzinie 16:30 🕟 na naszym torze rozegrany zostanie Finał Złotego Kasku. Znane są już ceny wejściówek...

Opublikowany przez Polonia Piła na 25 stycznia 2018
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności