Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Miasto 01.02.2018 14:50

PWSZ i UAM zacieśniają współpracę

Fot. Przemysław Stanula / www.amu.edu.pl

Uniwersytet Adama Mickiewicza i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile zacieśniają współpracę. - Wspólne działania nabiorą nowego kształtu - informują przedstawiciele uczelni.

W środę w Poznaniu podpisano umowę o współpracy UAM z pilską PWSZ. - Dzięki niemu uczelnie będą współpracować w sferze dydaktycznej, podejmować wspólne projekty badawcze. Pracownicy dydaktyczni PWSZ zyskają np. szansę podjęcia studiów doktoranckich bądź podyplomowych, a także przeprowadzenia przewodów doktorskich i habilitacyjnych na ogólnie przyjętych zasadach. Do dyspozycji studentów i naukowców będą także zbiory biblioteczne obu uczelni. Możliwe będzie też wzajemne korzystanie z bazy laboratoryjnej - informują przedstawiciele uczelni.

 

- Porozumienie dotyczy współpracy, a tym samym potwierdza to, co Uniwersytet od lat robi dla Państwowych Szkół Zawodowych, wiedząc, że kształcą potencjalnych kandydatów na studia magisterskie  na UAM - mówi rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki. - Cieszę się na podpisanie tej umowy, która  potwierdza to, co do tej pory robiliśmy. To, że jesteśmy z Wielkopolski i że wzajemnie ze sobą współpracujemy - dodaje rektor PWSZ w Pile, prof. Donat Mierzejewski.

 

Pilska PWSZ jest pierwszą w Wielkopolsce Państwową Wyższą Szkołą Zawodową z którą poznański UAM podpisał porozumienie o współpracy. -  Liczymy na to, że zaowocuje to wieloma wspólnymi projektami, także studenckimi - dodaje prorektor ds. kadry i finansów UAM, prof. Tadeusz Wallas.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności