Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Bezpieczeństwo i prawo Region 06.02.2018 12:25

Ukradli samochód „bo kolega chciał mieć auto”

Fot. Życie Piły

Policjanci zatrzymali złodziei samochodu. "Wszystko zaczęło się od pragnienia młodszego z nich, który bardzo chciał mieć samochód, a starszy kolega obiecał pomoc - informuje policja.

Do tego zdarzenia doszło na terenie gminy Wałcz. - 24-letni mężczyzna, kiedy dowiedział się, że jego nieletni kolega bardzo chce mieć samochód postanowił mu w tym pomóc. Wiedział bowiem, gdzie na prywatnej posesji u znanej mu osoby stoi osobowe auto, które nie jest zabezpieczone a w środku są kluczyki. Obaj pojechali samochodem starszego sprawcy do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu. 24-latek wszedł na posesję wsiadł do auta, po czym uruchomił silnik i wyjechał nim z posesji, przekazując samochód nieletniemu koledze.Po przejażdżce mężczyźni postanowili jednak nie pozostawiać samochodu w widocznym miejscu, a ukryć w zaroślach nieopodal miejsca zamieszkania „nowego właściciela” - relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

 

Nieletni jednak długo nie cieszył się pojazdem. - Funkcjonariusze już następnego dnia odzyskali samochód i przekazali prawowitemu właścicielowi - dodaje Beata Budzyń.

 

Zatrzymanemu 24-latkowi grozi do lat 5 więzienia. O losie jego nieletniego kolegi zadecyduje Sąd Rodzinny.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności