Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Bezpieczeństwo i prawo 07.02.2018 15:06

Defibrylator w starostwie. To kolejny AED w Pile

Fot. Życie Piły

Od środy w Starostwie Powiatowym w Pile dostępny jest Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny. To kolejne już w Pile urządzenie, które może uratować życie.

- To urządzenie, które w ekstremalnych sytuacjach, takich jak zatrzymanie krążenia, może przywrócić nasze funkcje życiowe. Defibrylator w budynku starostwa sprawi, że zarówno pracownicy, jak i osoby które do nas przychodzą, ale też i te, przebywające w okolicy będą mogły czuć się bardziej bezpieczne - mówi starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

 

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED - z angielskiego: Automated External Defibrillator) to urządzenie, które analizuje rytm serca poszkodowanego i decyduje o konieczności defibrylacji. Ratować życie zagrożonej osoby przy użyciu defibrylatora mogą nawet ci, którzy nie znają lub nie pamiętają zasad udzielania pierwszej pomocy. Urządzenie - wydając komunikaty głosowe - prowadzi nas "krok po kroku".

 

Zakup defibrylatora do Starostwa Powiatowego w Pile sfinansowało PZU. Starostwo otrzymało od ubezpieczyciela również zestaw fantomów. Od jutra pracownicy starostwa będą przechodzić szkolenia pod okiem ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

 

Defibrylatory dostępne są także w innych miejscach w Pile. Takie urządzenia znajdują się już m.in. w Urzędzie Miasta, Straży Miejskiej, Komendzie Powiatowej Policji w Pile, Aquaparku, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, centrach handlowych, uczelniach oraz niektórych firmach i instytucjach.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności