Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Miasto Sport 07.02.2018 21:35

Hans Nielsen Honorowym Obywatelem Piły?

Hans Nielsen podczas wizyty na stadionie żużlowym w Pile w 2009 roku. Fot. Życie Piły (archiwum)

Władze Piły chcą, by legendarny żużlowiec Hans Nielsen został Honorowym Obywatelem miasta. "Nielsen przyjął tę propozycję ze wzruszeniem" - mówi zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miasta.

O zamiarze nadania Nielsenowi tytułu Honorowego Obywatela zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska poinformowała podczas czwartkowego spotkania klubu Biznesu Polonii Piła. - Tej kandydatury chyba nie trzeba jakoś specjalnie uzasadniać, bo jeśli myślimy o żużlu w Pile to pierwszym skojarzeniem dla wielu jest właśnie Hans Nielsen. Daliśmy temu wyraz zapraszając pana Hansa Nielsena do posadzenia drzewka w pamiątkowej alejce na Wyspie. Wtedy miałam okazję poznać tę ikonę żużla - mówi Beata Dudzińska. To właśnie z Hansem Nielsenem - w drugiej połowie lat 90. dwudziestego wieku - żużlowa Polonia Piła osiągała największe sukcesy, zdobywając medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

 

Hans Nielsen wie już o zamiarach władz Piły. - Nie tylko wyraził na to zgodę, ale wydawał się też wzruszony tą propozycją. Jasno powiedział, że czuje się tym zaszczycony. To pokazuje, że i dla niego związek z Piłą jest istotny - dodaje Beata Dudzińska. 

 

Ostateczną decyzję w sprawie przyznania honorowego obywatelstwa Piły Hansowi Nielsenowi podejmą miejscy radni. Władze miasta chciałyby, żeby żużlowiec tytuł ten odebrał podczas uroczystej sesji z okazji Dnia Miasta, 4 marca. 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności