Czwartek, 24.05.2018 Imieniny obchodzą:  Cieszysława, Jan, Joanna
Miasto 09.02.2018 13:35

Wymień, sprzedaj, oddaj. Zero Waste Party w Pile

Fot. FreeImages.com

To będzie pierwsze takie wydarzenie w Pile. W sobotę w Inwest-Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 odbędzie się Zero Waste Party. "Chcemy dać rzeczom drugie życie" - mówią organizatorzy.

Zero Waste Party odbędzie się w sobotę, 10 lutego między 11.00 a 14.00 w biurowcu Inwest-Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile. 

 

- Główną osią wydarzenia jest możliwość wymiany, sprzedaży, oddania za darmo odzieży używanej oraz akcesoriów takich jak torebki, buty, paski etc. Ideą Zero Waste Party jest chęć nadania rzeczom drugiego życia, ograniczenie nadmiernego konsumpcjonizmu oraz produkcji śmieci, a także życie w zgodzie z filozofiami circular economy i zero waste - mówią organizatorzy wydarzenia.

 

Jednym z punktów programu Zero Waste Party będzie doskonale przyjęta przez pilan inicjatywa Repair Cafe. - Będzie można skorzystać z usług krawcowej, naprawić sprzęt elektryczny i komputerowy oraz naostrzyć noże i nożyczki. Swoje stoiska zaprezentują także Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej Zakład Aktywności Zawodowej w Pile i Manufaktura Dobrych Usług. Będzie okazja do nabycia solidnej torby wielokrotnego użytku uszytej przez osoby niepełnosprawne zatrudnione w ZAZ i MDU. Współdzielnia opowie Wam o swojej działalności w punkcie na Targowisku Miejskim przy ulicy Ludowej i zorganizuje stoisko wymiany nietrafionych prezentów świątecznych - tłumaczą organizatorzy Zero Waste Party.

 

Zero Waste Party to też edukacja ekologiczna. - Będziemy mówić o odpowiedzialnej modzie i gospodarce o obiegu zamkniętym. Warsztaty recyklingu dla dzieci starszych – kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych słoików i butelek – przygotują dla nas pracownicy Związek Międzygminny PRGOK . Odpowiedzą oni także na wszystkie Wasze pytania dotyczące segregacji i przypomną jej podstawowe zasady! Młodsze dzieci z kolei będą mogły wziąć udział w warsztatach szycia pluszaków i serduszek z niepotrzebnych swetrów, przygotowanych przez grupę Zero Waste Piła. Będzie także specjalnie wyznaczona Strefa Dobrego Uczynku - w której będzie można oddać rzeczy, których nie udało nam się sprzedać lub wymienić, a które wiemy, że i tak nam się nie przydadzą. Przed wejściem głównym do Inwest Parku od strony Wyspy stanie także wieszak Wymiana Ciepła Piła - WieszJaki na którym będzie można powiesić ciepłą kurtkę czy polar, które nie są nam już potrzebne, a dzięki którym komuś może być ciepło tej zimy - wyliczają organizatorzy Zero Waste Party.

 

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie na stronie Zero Waste Party na Facebooku.

 

To już jutro! Będziecie z nami?

Opublikowany przez Miasto Piła na 8 lutego 2018
wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności