Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Bezpieczeństwo i prawo Region 14.02.2018 10:21

Wykorzystywali seksualnie nieletniego i nakłaniali go do prostytucji

Fot. Życie Piły

W Wyrzysku zatrzymano trzy osoby, które miały wykorzystywać seksualnie i nakłaniać do prostytucji nieletniego chłopca. Zatrzymani to dwóch mężczyzn w wieku 20 i 33 lat oraz 19-letnia kobieta.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chodzieży. - Dotyczy ono obcowania płciowego z małoletnim częściowo poniżej lat piętnastu w zamian za udzielanie korzyści majątkowej. Śledztwo obejmuje również nakłanianie do prostytucji, a następnie czerpanie korzyści z prostytucji oraz zmuszanie do prostytucji groźbami - mówi prokurator rejonowy w Chodzieży, Maria Rogacka.

 

Do tych czynów miało dochodzić w Wyrzysku w powiecie pilskim w 2017 roku. Zatrzymane osoby to dwóch mężczyzn w wieku 20 i 33 lat oraz 19-letnia kobieta - mieszkańcy Wyrzyska i okolic. - Wbrew pojawiającym się doniesieniom na obecnym etapie sprawa nie ma żadnego związku z aktualnymi uczniami jakiejkolwiek szkoły z Wyrzyska - dodaje prokurator Maria Rogacka.

 

Jedna z zatrzymanych osób została objęta dozorem policji i zakazem zbliżania się do poszkodowanego. Dwie pozostałe czekają na decyzję sądu w sprawie tymczasowego aresztowania. Ze względu na dobro śledztwa i pokrzywdzonego prokuratura nie zdradza więcej szczegółów tego postępowania.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności