Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Bezpieczeństwo i prawo Region 14.02.2018 11:07

Złodzieje w rękach policji. Ukradli 49 tabliczek czekolady

Fot. Życie Piły

Policja zatrzymała dwóch 21-latków, którzy ukradli 49 tabliczek czekolady. "Część słodkiego mienia zdążyli sprzedać, a za zarobione pieniądze kupili alkohol i artykuły spożywcze" - informuje policja.

Do tego zdarzenia doszło w jednym z marketów w Wałczu. - Młodzi mężczyźni przed kradzieżą razem weszli do sklepu, po czym jeden z nich po chwili opuścił market. W tym czasie sprawca, który został wewnątrz zabrał z półki dwa kartony z czekoladami i zaczął uciekać, w kierunku wyjścia.  Stojący na zewnątrz sprawca pomógł koledze, otwierając drzwi. W ustaleniu sprawców pomógł monitoring. Funkcjonariusze zatrzymali jednego ze sprawców, drugi z nich - kiedy dowiedział się że szukają go policjanci - sam zgłosił się na komendę - relacjonuje mł. asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

 

Sprawcami okazali się dwaj 21-latkowie, dobrze znani policjantom. Jeden z nich był już wcześniej karany za kradzieże sklepowe. - Sprawcy dokonali w sumie kradzieży 49 czekolad znanej firmy na kwotę ponad 500 złotych. Część „słodkiego” mienia zdążyli sprzedać, a za zarobione pieniądze kupili alkohol i artykuły spożywcze - dodaje Beata Budzyń.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności