Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Galerie Region 19.02.2018 18:20

Liderzy Sukcesu odebrali statuetki [ZDJĘCIA]

Fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Za nami gala Liderów Sukcesu 2017. Zobacz kogo w tym roku nagrodził Zarząd Powiatu Pilskiego.

Tytuł Lidera Sukcesu Zarząd Powiatu Pilskiego przyznaje od 14 lat. W ten sposób nagradzane są osoby, firmy i instytucje, które wyróżniają się w swojej działalności oświatowej, kulturalnej, społecznej, gospodarczej, prozdrowotnej, sportowej, czy zawodowej. - Rok 2017 był dla powiatu pilskiego szczególnie udany. Inwestowaliśmy w drogi, remontowaliśmy nasze budynki, budujemy też nowe. Szczególnie jestem dumny z tego, że w minionym roku, po tylu latach oczekiwania, ruszyła w końcu budowa  hali sportowej dla ośrodka szkolno-wychowawczego, przy ulicy Śniadeckich w Pile, która w tym roku będzie już gotowa. Udało nam się też bardziej zintegrować mieszkańców powiatu poprzez liczne imprezy, które organizowaliśmy na stadionie przy Okrzei w Pile. Co ważne, wzmocniliśmy jeszcze poczucie bezpieczeństwa mieszkańców dzięki naszym wspaniałym służbom: policjantom z pilskiej komendy i strażakom - mówił  witając gości, starosta pilski Eligiusz Komarowski.

 

LAUREACI TYTUŁU LIDER SUKCESU 2017 I NOMINOWANI:  

 

Zdrowie i pomoc społeczna
Nominacja - KLUB SENIORA Regionalne Centrum Kultury w Pile
LIDER SUKCESU 2017 - Stowarzyszenie MATKI WARIATKI w Pile - jego członkinie zawiązały się po to, by sobie pomagać. „Matki Wariatki” oferują wsparcie, edukację i aktywizację kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem młodych matek. Pomagają charytatywnie, ale nie tylko sobie wzajemnie. Spektakularną akcją było malowanie sal w oddziałach dziecięcych Szpitala Specjalistycznego w Pile. Członkinie stowarzyszenia wzięły również udział w ogólnokrajowym  konkursie, dzięki któremu zdobyły 30 tys. zł na utworzenie interaktywnej świetlicy w pilskim szpitalu. „Matki Wariatki” organizują zbiórki dla samotnych mam, uczą udzielania pierwszej pomocy niemowlętom.

 

Kultura i sztuka
Nominacja - Zespół SLOVIAN’SKY
LIDER SUKCESU 2017 - Zespół NA GÓRZE - polski zespół rockowy, który istnieje od 23 lat i udowadnia, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami. W sierpniu 2016 r. grupa otrzymała Złotego Gołębia – przechodnią statuetkę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Do tej pory Na Górze wydał sześć płyt. Podstawowe brzmienie zespołu tworzy dwóch wokalistów, gitary i perkusja. W muzyce pojawiają się także klawisze, flet, harmonijka oraz inne instrumenty perkusyjne. Zespołowi lideruje Wojciech Retz. Dwóch członków grupy to mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie.

 

Edukacja i nauka
LIDER SUKCESU 2017 - UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU W PILE - Największa tego typu uczelnia w regionie. Pilski Uniwersytet obchodził w październiku 2017 15-lecie istnienia. Wciąż się rozwija, o czym świadczy rekordowy nabór słuchaczy u progu obecnego roku akademickiego. Od kilku miesięcy Uniwersytet gospodaruje lokalem po byłym kinie „Iskra” przy ul. Kilińskiego w Pile, przekazanym mu przez Powiat Pilski. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy UTW i wsparciu sponsorów, wyremontowano pomieszczenia, tworząc nowe centrum aktywizacji seniorów w Pile.

 

Działalność społeczna i zawodowa
Nominacje:
Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Szydłowie
Towarzystwo Miłośników Łobżenicy
Stowarzyszenie Słabo i Niesłyszący MIGACZE w Pile
LIDER SUKCESU 2017 - KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PILE - Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile wyróżniają się na tle całego kraju w realizacji przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej. Do najważniejszych i największych projektów profilaktycznych należą: „Nie zabijaj, nie daj się zabić”, „Błyskamy światłami na przejściach dla pieszych”, „Pamiętaj koniecznie, aby kąpać się bezpiecznie”, „Sport zamiast uzależnień”, „Seniorze, nie daj się oszukać”, czy „Oznakuj swój rower i odbierz odblaskową kamizelkę”, realizowany wspólnie z Powiatem Pilskim.

 

Gospodarka i przedsiębiorczość
Nominacje:
JARG-MOT s.c. Górka
K-M IMPORT Kożuchowski-Marciniak Sp. J.
PPHU FANDRÓB Rafał Maławy
LIDER SUKCESU 2017 - PRZEDSIĘBIORSTWO TRANSPORTOWE PUH GÓLCZ I SYNOWIE - Firma Gólcz i Synowie z siedzibą w Grabównie (gmina Miasteczko Krajeńskie) jest prywatnym rodzinnym przedsiębiorstwem transportowym, istniejącym na rynku od 1989 roku. Biznes został zbudowany od podstaw od  jednego samochodu ciężarowego. Dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy oraz zakup  taboru, właściciele odnieśli sukces. Dziś firma posiada 60 aut i wciąż się rozwija. Gólcz i Synowie to firma transportowo-spedycyjna. Osiągnęła sukces w dziedzinach: transport i logistyka oraz spedycja międzynarodowa na takie kraje jak m.in. Belgia, Holandia i Niemcy.

 

Rolnictwo i ochrona środowiska
Nominacja - GWDA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
LIDER SUKCESU 2017 - ALEKSANDRA, ANDRZEJ i SZYMON PARECCY - Właściciele gospodarstwa rolnego w Ujściu o powierzchni 125 hektarów. Produkcja roślinna jest w głównej mierze nastawiona jest na produkcję pasz dla bydła mlecznego. W gospodarstwie utrzymuje się 70 krów, produkujących około 560 tysięcy litrów mleka rocznie. Obora objęta jest kontrolą, prowadzoną przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Na terenie gospodarstwa uprawia się przede wszystkim pszenicę, jęczmień, pszenżyto, rzepak i kukurydzę. Andrzej Parecki jest aktywnym działaczem Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Za swoją działalność uhonorowany  odznaką „Zasłużony dla rolnictwa”.

 

Sport i turystyka
Nominacje:
BINDUGA KEJA 105 Piotr Repczyński
Klub Sportowy BASKET Piła
Towarzystwo Sportowo-Kulturalne ORZEŁ Osiek
LIDER SUKCESU 2017 - KS SPORTY WALKI PIŁA - Mimo że klub działa zaledwie kilka lat, to wspaniale się rozwija. Organizuje zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w boksie i kick-boxingu. Najlepsi występują w ogólnopolskich i zagranicznych zawodach, przywożąc z nich wiele tytułów. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy kadetów i juniorów w kick-boxingu, jakie odbyły się w Macedonii, reprezentanci klubu wrócili z czterema brązowymi medalami. Na czele klubu stoi charyzmatyczny Przemysław Leniec. Klub organizuje widowiskowe gale sportów walki oraz turnieje dla młodzieży, podczas których upamiętnia bohaterów sprzed lat, choćby Tadeusza Pietrzykowskiego.

 

Poza kategoriami:
LIDER SUKCESU 2017:
PRALNIA SONIA STANISŁAW PIRCH
ALMAR ALEKSANDRA ZENEL
OpusDesign PAWEŁ ŁADZIŃSKI
BOGDAN LIKUS
DOMINIK STRZELEC

 

KRYSZTAŁOWY LIDER SUKCESU 2017:  
TOWARZYSTWO POMOCY CHORYM im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile
KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W PILE
ZULIT  PPHU Roman Jopek

 

Ambasador Powiatu Pilskiego:
PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA im. Stanisława Staszica w Pile - PWSZ jako jedyna uczelnia w regionie realizuje studia magisterskie  na dwóch kierunkach: praca socjalna i fizjoterapia. Prowadzi innowacyjny model kształcenia na kierunkach inżynierskich. Mowa o studiach dualnych, stanowiących doskonały przykład łączenia wiedzy akademickiej z kształceniem praktycznym. Dzięki podpisaniu umowy z Ministerstwem Zdrowia, realizuje inwestycję pod nazwą „Centrum Symulacji Medycznych” dla kierunku pielęgniarstwo. PWSZ w Pile uczestniczy w programie wymiany międzynarodowej ERASMUS+. Od 2007 roku jest organizatorem Festiwali Nauki, który integruje środowiska akademickie i społeczność lokalną.  

 

Źródło/zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Pile.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności