Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Miasto Sport 02.03.2018 15:00

Nielsen Honorowym Obywatelem Piły. Przyjdź na spotkanie [VIDEO]

Hans Nielsen podczas wizyty na stadionie żużlowym w Pile w 2009 roku. Fot. Życie Piły (archiwum)

W niedzielę, podczas uroczystej sesji Rady Miasta, Hans Nielsen odbierze tytuł Honorowego Obywatela Piły. To będzie też okazja do spotkania i rozmowy z legendarnym żużlowcem.

Zaplanowana na niedzielę, 4 marca sesja odbędzie się z okazji Dnia Miasta. Radni i zaproszeni goście spotkają się o 12.00 w Regionalnym Centrum Kultury przy pl. Staszica w Pile. Jednym z punktów sesji będzie wręczenie Hansowi Nielsenowi tytułu Honorowego Obywatela Piły. - Jeśli myślimy o żużlu w Pile to pierwszym skojarzeniem dla wielu jest właśnie Hans Nielsen - mówiła niedawno, uzasadniając przyznanie tytułu Nielsenowi zastępca prezydenta Piły, Beata Dudzińska. To właśnie z Hansem Nielsenem - w drugiej połowie lat 90. dwudziestego wieku - żużlowa Polonia Piła osiągała największe sukcesy, zdobywając medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

 

Przy okazji niedzielnej sesji miłośnicy żużla będą mieli okazję spotkać się z Hansem Nielsenem. Żużlowiec osobiście odbierze przyznany mu przez Radę Miasta tytuł, a o 14.30 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury rozpocznie się otwarte spotkanie Hansa Nielsena z kibicami. Wstęp na to spotkanie odbywać się będzie na podstawie bezpłatnych zaproszeń, które można odbierać w kasie RCK przy pl. Staszica w Pile.

 

 

Tuż przed rozpoczęciem uroczystej sesji - w niedzielę o 11.50 - w holu RCK zostanie otwarta wystawa fotograficzna poświęcona Hansowi Nielsenowi.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności