Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Rozrywka 05.03.2018 20:14

Znamy termin Pilkonu 2018. Rezerwuj czas!

Uczestnik Pilkonu 2017. Fot. Życie Piły (archiwum)

Uwaga miłośnicy fantastyki, komiksów, książek, seriali oraz gier. Organizatorzy Pilkonu podali termin tegorocznej imprezy i zapraszają do współpracy przy organizacji wydarzenia.

- Pilkon to lokalna inicjatywa kierowana do wszystkich fanów fantastyki, anime, mangi, komiksów, gier planszowych, gier komputerowych, graczy RPG a także osób, które uwielbiają emocjonująco spędzać czas. Jeśli nigdy nie byliście na takim wydarzeniu to jest do doskonała okazja na spędzenie czasu - mówią organizatorzy wydarzenia. 

 

W 2017 roku Pilkon odbył się na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM przy ulicy Kołobrzeskiej w Pile i przyciągnął prawdziwe tłumy. Jak informują organizatorzy imprezy podczas Pilkonu 2017 zarejestrowano 1673 uczestników. W wydarzeniu udział wzięło 18 wystawców, 23 partnerów i sponsorów oraz 53 organizatorów i pomocników. Do dyspozycji uczestników Pilkonu było 219 gier planszowych i 114 gier wideo. Odbyło się też ponad 30 prelekcji ,warsztatów i pokazów. Z danych przedstawionych przez organizatorów dowiadujemy się też, że podczas Pilkonu 2017 wypito 418 litrów kawy i herbaty, zagubiono 9 pionków i 2 klocki Lego :)

 

Trzecia edycja Pilkonu również odbędzie się na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile. A termin tegorocznej imprezy to 8 i 9 września 2018. Organizatorzy wydarzenia szukają osób chętnych do pomocy przy Pilkonie. Poszukiwany jest m.in. koordynator ds. mangi i anime. - Interesuje Cię manga, anime, k-pop, j-pop, dramy, kultura oraz mitologia Dalekiego Wschodu? Chciałbyś dołączyć do naszego teamu i wspólnie z nami przygotować trzecią edycję Pilkonu? Masz smykałkę dobrego organizatora i lubisz udzielać się społecznie? Twój zeszyt do matematyki to tak naprawdę Notatnik Śmierci, a zbudzony w środku nocy jesteś w stanie wykonać bez pomyłki cały "Ring Ding Dong"? Jeżeli na te pytania odpowiedziałeś TAK to zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem koordynacja@pilkon.pl - zachęcają organizatorzy Pilkonu.

 

Informacje o tym wydarzeniu znajdziecie na Facebooku.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności