Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Bezpieczeństwo i prawo 05.03.2018 21:15

Lepiej zostań w domu. Zła jakość powietrza w Pile

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Życie Piły

W poniedziałek wieczorem w Regionalnym Systemie Ostrzegania pojawiła się informacja o złej jakości powietrza w Pile. "Osoby narażone na ryzyko powinny unikać wyjść na zewnątrz" - czytamy w komunikacie.

Komunikat w systemie RSO opublikowano o 20.39. - Ze względu na bardzo złą jakość powietrza w Pile w dniu dzisiejszym (05.03.2018 r.) ocenianą na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM10 oraz zgodnie z Polskim indeksem jakości powietrza – dla czasu uśredniania 1 godzina – jakość powietrza jest niebezpiecznie zła, osoby narażone na ryzyko (osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy) powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz, pozostała populacja powinna ograniczyć wyjścia do minimum, wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane - czytamy w komunikacie.

 

Aktulane dane na temat jakości powietrza dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu.


Bezpłatną aplikację RSO, w której publikowane są komunikaty i ostrzeżenia, można pobrać na telefony komórkowe ze sklepów Google Play i App Store.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności