Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Miasto 06.03.2018 09:02

Makłowicz i Skiba gośćmi Festiwalu PWSZ. Trwają przygotowania

Robert Makłowicz. Fot. Facebook/ Robert Makłowicz

Trwają przygotowania do kolejnego Festiwalu Nauki PWSZ w Pile. W tym roku gośćmi wydarzenia będą m.in. Robert Makłowicz, Krzysztof Skiba i prof. Paweł Śpiewak.

To będzie już 12. Festiwal Nauki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Wydarzenie rozpocznie się 16 kwietnia i potrwa do 20 kwietnia. Hasłem przewodnim tegorocznego Festiwalu będzie "Smak życia".

 

- Specjalnym gościem tegorocznego Festiwalu będzie znany dziennikarz kulinarny, podróżnik, autor książek i cenionych programów telewizyjnych - Robert Makłowicz, który poprowadzi spotkanie 19 kwietnia. Rozpoczniemy jednak w poniedziałek 16 kwietnia od panelu "Smaki życia", w którym o dobrych nawykach żywieniowych, jako drodze do zdrowego życia opowie Dorota Łapa - dietetyk tradycyjnej medycyny chińskiej, założycielka Centrum Zdrowego Odżywiania Orkiszowe Pola - informują organizatorzy Festiwalu Nauki PWSZ.

 

Jeden z festiwalowych dni będzie poświęcony "Smakom sukcesu". Na ten dzień zaplanowano m.in. spotkanie ze Stowarzyszeniem Absolwentów PWSZ, trenerem biznesu Sebastianem Kocińskim oraz wokalistą, publicystą i autore happeningów - Krzysztofem Skibą. Podczas Festiwalu nie zabraknie też "smaków nauki": pokazów z zakresu nauk medycznych, humanistycznych i ścisłych, wykładów otwartych, warsztatów oraz konkursów.

 

- W związku z tym, że w tym roku obchodzimy 50. rocznicę Wydarzeń Marcowych, jednemu z dni Festiwalu chcielibyśmy nadać podtytuł "Gorycz życia". Na tę część zaprosiliśmy profesora Pawła Śpiewaka, by wspólnie zastanowić się „czego powinien nauczyć nas marzec 1968 roku?” - dodają organizatorzy wydarzenia.

 

Więcej informacji o programie tegorocznego Festiwalu Nauki PWSZ - wkrótce w Życiu Piły.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności