Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Miasto 07.03.2018 16:10

Międzynarodowy Strajk Kobiet w Dniu Kobiet - również w Pile

Fot. Życie Piły (archiwum)

W Dniu Kobiet - 8 marca - na deptaku w centrum Piły odbędzie się manifestacja związana z II Międzynarodowym Strajkiem Kobiet. "Pokazujemy naszą siłę i solidarność" - mówią organizatorki wydarzenia.

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet - nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet. - Sto lat temu kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze. Obecnie nasze prawa są ograniczane, nie będziemy się na to godzić. Bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci, godność, zagwarantowana w Konstytucji RP, to wartości, których będziemy bronić. Jest nas 52% w społeczeństwie - jesteśmy świadome swoich praw. Będziemy się skupiać zarówno na przypominaniu tej ważnej rocznicy, jak i na akcji #StrajkDoWyborów, dotyczącej skutecznego i powszechnego udziału kobiet w zbliżających się wyborach samorządowych - mówią organizatorki wydarzenia.

 

Międzynarodowy Strajk Kobiet wiąże się z konkretnymi postulatami. Organizatorki wydarzenia chcą walczyć m.in. o "pełnię praw reprodukcyjnych, Państwo wolne od zabobonów, wdrożenie i stosowanie Konwencji Antyprzemocowej, poprawę sytuacji ekonomicznej kobiet i Polskę dla wszystkich"

 

 

W Pile manifestacja II Międzynarodowego Strajku Kobiet odbędzie się w środę, 8 marca o godzinie 17.00 na deptaku przy ul. Śródmiejskiej. Organizatorki akcji zachęcają, by Pamie które przyjdą na Strajk zabrały ze sobą kapelusze z epoki.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności