Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Bezpieczeństwo i prawo 08.03.2018 14:30

Policjanci przechwycili nielegalne papierosy

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

Pilscy policjanci przechwycili 65 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymano 51-letniego obywatela Armenii.

- Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Pile uzyskali informację, że przebywający na terenie powiatu pilskiego obywatel Armenii może być w posiadaniu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna część nielegalnego towaru miał przechowywać w samochodzie. Policjanci przystąpili do realizacji i wczoraj zatrzymali do kontroli kierowany przez mężczyznę pojazd marki Peugeot Partner. Znaleziono w nim papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych, policjanci ujawnili kolejne podrobione papierosy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 65 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy - mówi podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Zatrzymany mężczyzna to 51-letni obywatel Armenii. - Odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych. Wprowadzenie tak znacznej ilości nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę ponad 50 tysięcy złotych - dodaje Żaneta Kowalska.

 

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny oraz do trzech lat więzienia.

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności