Poniedziałek, 19.03.2018 Imieniny obchodzą:  Bogdan, Józef
Galerie Miasto VIDEOnews 09.03.2018 16:50

Wiosna w powietrzu. „Antki” opuściły hangar na lotnisku [VIDEO]

Fot. Życie Piły

W piątek, 9 marca - po okresie zimowym - cztery samoloty Antonov An-2, tzw. "Antki" opuściły hangar Aeroklubu Ziemi Pilskiej.

 

Samoloty, które w piątek opuściły hangar Aeroklubu Ziemi Pilskiej i wyleciały z pilskiego lotniska są własnością Aeroklub Ziemi Lubuskiej. Aeroklub z Zielonej Góry każdego roku zostawia w Pile swoje samoloty na okres zimowy.

 

Wraz z wiosną życie wraca też do Aeroklubu Ziemi Pilskiej. Właśnie rozpoczynają się kolejne szkolenia teoretyczne. Dziś pilskie lotnisko, które wciąż ma status lądowiska, obsługuje kilka tysięcy operacji lotniczych rocznie. - Operacja lotnicza to każdy start i każde lądowanie samolotów i szybowców. W tych statystykach nie są brane pod uwagę starty paralotniarzy - powiedział Życiu Piły dyrektor Aeroklubu Ziemi Pilskiej, Sławomir Palus. A z pilskiego lądowiska regularnie korzystają m.in. przedsiębiorcy prowadzący swoje biznesy w Pile i okolicach. - Największym samolotem jaki tu lądował i startował był jak do tej pory odrzutowiec Beechcraft Hawker 400. Przylatuje nim do nas regularnie biznesmen z Danii - dodaje Sławomir Palus.

 

23 lutego Gmina Piła przejęła od Skarbu Państwa tereny pilskiego lotniska. Miasto chce doprowadzić do zmiany statusu pilskiego lądowiska na lotnisko general aviation.

 

wasze newsy

W ramach naszych serwisów internetowych stosujemy pliki cookies. Zgadzam się | Chcę zapoznać się z polityką prywatności